Розмноження орхідеї Фаленопсис “дітками”
Розмножувати орхідею фаленопсис в домашніх умовах абсолютно реально, але на перший погляд дуже складно.
Орхідеї розмножуються насінням, “дітками”, поділом дорослого куща, а також верхівкою стебла.
У цій статті ми розглянемо найлегший спосіб розмноження орхідеї фаленопсис – розмноження “дітками“. Почнемо з найпростішого.
Відокремлення “діток” орхідеї фаленопсиса – розмноження орхідей
Дуже часто так трапляється, що на квітконіжках в орхідеї фаленопсиса виростають маленькі орхідейки – “дітки”.
Зрізати ці “дітки” потрібно не одразу, а лише після того як у “дитинки” орхідеї виростуть корінці довжиною не менше 5 см. Зрізати маленьку орхідейну потрібно стерильними ножицями на відстані 1 см з обох сторін від “дитинки – орхідеї”. Всі зрізи обробити попелом або корицею, або зеленкою. Далі, дати підсушити протягом 5 год і посадити орхідею в стерильний субстрат для орхідей.
Як доглядати за “дітками” фаленопсиса – розмноження орхідей
Після того як ми посадили орхідею, їй потрібен правильний догляд.
“Дитинка орхідеї” отримала великий стрес, її відокремили від материнської рослини тепер вона сама повинна забезпечити собі “життя”, звісно з нашою допомогою. Листочки можуть пожовтіти, зморщитися… Видаляти ці листочки поки не можна, вони самі відпадуть(коли вичерпається баланс поживних речовин), за той час сформуються перші довгі коріння.
Найкращий спосіб створити “дитинці” орхідеї відповідні умови це накрити посаджену орхідею пластмасовою пляшкою, тобто створити їй парникові умови, де температура повітря буде 22 – 25 градусів С і висока вологість повітря. Стимуляторами росту і добривами користуватися не можна.
Читайте також Орхідеї – догляд за орхідеями
Як сприяти появі “діток” орхідеї на квітконіжці – розмноження орхідей
Після тривалого цвітіння у фаленопсиса настає період, найбільш сприятливий для появи діток. Щоб в орхідеї з’явилися дітки повинно бути ряд сприятливих умов:
- Доросла орхідея, повинна мати хорошу кореневу систему і не менше 6 великих листки.
- Орхідея має мати свіжу (не старіше півтора року) квітконіжку, її потрібно підрізати до верхньої “сплячої” бруньки, щоб не росли нові квіти.
- Сприятливий час для розмноження орхідей “дітками” – з другої половини лютого до середини червня.
- Умови. Щоб фаленопсис почав швидше утворювати дітки, йому необхідний відповідний догляд і різниця в нічній і денній температурі. Початку зростання діток на квітконіжках фаленопсиса сприяють підвищена температура (понад +28 … + 30 ° С) і висока вологість повітря, проте навіть в цих умовах сплячі бруньки прокидаються не завжди.
- Поливання орхідеї фаленопсис повинен бути дуже мізерний або не поливати зовсім 14 днів. Все робиться так само, як для стимуляції цвітіння. Необхідно “розбудити” “сплячу” квіткову бруньку, а далі свою роль зіграє весна …
- Іноді “дітки” на квітконосі з’являються самі собою, а часом для їхньої появи необхідно сплячу бруньку простимулювати стимуляторами росту.
Порада: Якщо у вашої орхідеї виросли дітки і листочків є вже 4 але коріння на має, можна використати одну хитрість – близьке розташування до води. Беруть прозорі пластикові горщечки і мох-сфагнум, закріплюють нерухомо і надійно розетку фаленопсиса-дитинки. Періодично мох потрібно змочувати. Для швидкого вкорінення обмотайте горщик і “дитинку” цератою. Висока вологість і тепло стимулює появу коренів швидше.
Поява «дитинки» орхідеї на загиблому фаленопсисі
Якщо у вас орхідея засихає, не поспішайте її викидати. Фаленопсіси – дуже живучі орхідеї. Щоб на засохлій орхідеї з’явилися “дітки” потрібно виправити догляд за нею, і не повторюйте своїх помилок надалі. При правильному догляді на засохлій орхідеї з’явиться “дитинка”. Яка через 2 роки подарує вам цвітіння.
Читайте також:
Шкідники орхідей, як з ними боротися