Догляд за журавлиною

Журавлина гарна, вічнозелена, дуже корисна рослина.

В Україні у природному середовищі зустрічаються 2 види журавлини: журавлина звичайна, або болотна (Oxycoccus palustris) й журавлина дрібноплідна (Oxycoccus microcarpus). Росте журавлина на болотах з мохом, у мокрих соснових лісах, найчастіше зустрічається на Поліссі.

У садівництві вирощують журавлину звичайну, журавлина дрібноплідна занесена до Червоної книги України. За допомогою багаторічній роботі селекціонерів, які дали нам ще один вид журавлини, журавлина великоплідна (Oxycoccus macrocarpus), яку здавна вирощують у промислових масштабах в Північній Америці.

Доглядати за журавлиною не дуже важко, основа догляду в перші роки полягає в своєчасному прополюванні та поливі рослини.

. . . . . .

zhuravlina_vidi

Полив журавлини – догляд

У догляді за журавлиною важливе значення має полив. Перші два тижні після висаджування рослини поливають щодня. Далі потреба в воді зменшується. Грунт завжди повинен бути злегка вологим, але не мокрим.

kvyti_zhuravlini

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Підживлення, прополювання журавлини – догляд

Догляд за журавлиною полягає у регулярному підживленні . В середині червня на 1 м2 грунту додають 30 г аміачної селітри, 10 г суперфосфату, 7,5 г калійної солі, 2,5 г мідного купоросу. У липні норму добрив зменшують в два рази. У період плодоношення додають 15 г аміачної селітри, 30 г суперфосфату, 15 г калійної солі. Але важливо не перегодувати журавлину: надлишок азотних добрив стане наслідком поганої зимівлі, хвороб і зниження врожаю.

Догляд за журавлиною у перші три роки полягає у прополюванні. Бур’яни заважають рости молодим саджанцям журавлини.

Обрізка журавлини – догляд

У перші 3 роки життя рослини видаляються тільки слабо розвинені пагони. Коли рослини ущільняються і стане щільним багатошаровим килимком, починаємо її проріджувати . Головне правило формування рослини журавлини для кращого плодоношення – видаляємо ті пагони, що стеляться, горизонтальні пагони, стимулюємо вертикальні на яких будуть ягоди. Такі процедури проводяться навесні або восени. Це дозволить дати більше харчування плодовим брунькам і сформувати великі плоди.

zbir_zhuravlini

Збір ягід журавлини – догляд

Ягоди журавлини збирають незрілими – у вересні-жовтні. Дозрівають вони вже при зберіганні. Особливо смачна та солодка ягода журавлини, зібрана ранньою весною.

Укриття журавлини на зиму – догляд

Якщо зима буде малосніжною , після рясного поливу пізно восени журавлину засипають пухким шаром торфу. Це буде і надійним укриттям, і харчуванням в наступний рік. Розгрібати шар утеплення навесні не потрібно. Рослини самі проростуть через торф.

Є ще один цікавий спосіб захисту плантації журавлини від промерзання грунту – пошарове заморожування. При температурі повітря -5 ° C грядку заливають водою шаром 2 см і дають утворитися льоду. Через деякий час процедури повторюють до повного покриття вегетативної частини рослин. Під таким укриттям рослини добре перезимують. Навесні зайву вологу потрібно буде спустити, щоб не спровокувати утворення цвілі.

При дотриманні вище описаних правил вирощувати журавлину буде легко , і вона віддячить вам щедрим врожаєм вітамінних ягід.

Як посадити журавлину правильно, читайте на нашому сайті Квіткаінфо.сом у статті “Як садити журавлину

Схожі записи