Планування насаджень на новий сезон

Насадження на новий сезон треба планувати заздалегідь, кращим місяцем для цих заходів є лютий. Склавши чітку схему, ви будете точно уявляти собі – який матеріал для насаджень треба придбати та як спланувати в новому сезоні роботи на ділянці.

Насадження на новий сезон треба планувати заздалегідь, щоб потім не прийшлося гасати по садових центрах у пошуках потрібного насіння. Кращим місяцем для цих заходів є лютий. Склавши чітку схему, ви будете точно уявляти собі – який матеріал для насаджень треба придбати та як спланувати в новому сезоні роботи на ділянці.

Все починається з креслення

Зазвичай складнощі з розташуванням насаджень з’являються у тих, хто став володарем нової ділянки. Проте, досвідчені садово-городні аматори кожен рік заздалегідь планують свої грядки, інколи, навіть, мають цілі зошити із схемами насаджень та різними цінними нотатками.

plannasadzh1

  1. Зробіть олівцевий ескіз вашої ділянки, позначте сторони світу, розташуйте на ескізі будинок, гараж та господарські будівлі. Зробіть невеличке креслення майбутніх насаджень. Вважайте – щільне насадження завжди шкодить рослинам. По можливості врахуйте сумісність рослин. Позначте місце для городу та саду. Пам’ятайте, про квітники та альпійські горки.
  2. Складіть список рослин, що вам подобаються, не забуваючи про те, що у всьому треба знати міру, адже сучасні магазинні упаковки будь-кого можуть ввести у оману.
  3. При купівлі нових рослин, краще консультуватись наперед з фахівцями про особливості їх вирощування, вимогам до ґрунту та освітлення.

Як розташувати грядки з урахуванням сторін світу та рельєфу

Ділянки, що розташовані у низині мають більшу вологість, тому на них слід робити дренажне відведення та час від часу підсипати землю. Ділянки, розташовані значно вище, потерпають від дії сильних вітрів, що виснажує ґрунт. Тут має сенс по периметру насаджувати дерева та кущі. Деякі ділянки розташовані на схилах та в ярах, тому там краще зробити тераси та розташовувати насадження поперек схилу.

plannasadzh2

При плануванні грядок та насаджень на городі слід визначити сторони світу.

З півдня на північ грядки розташовують в сирих низинах, тоді там сонце буде світити більшу частину дня та краще прогрівати ґрунт.

Зі сходу на захід розташовують грядки коли маємо легкий та сухий ґрунт, тоді тінь від рослин між рядами дозволить довше зберігати вологу. Таке розташування дозволить більш рівномірно освітлювати рослини та прогрівати ґрунт. Тоді північний бік назначимо для плодових дерев та кущів, адже вони зможуть захистити ділянку від холодного вітру. На південному боці краще садити теплолюбні рослини.

Форма та ширина

Форми грядок можуть бути будь-якими – прямокутними, трикутними, навіть круглими та овальними, це залежить від ваших смаків та фантазії. Тут головною вимогою є зручність доступу до них. Оптимальною шириною вважається 60 – 100 сантиметрів, а довжина, це вже ваші можливості та бажання.

plannasadzh3

Для ділянок, розташованих у низині, при бідному ґрунті, з підвищеною сирістю, оптимальним варіантом є насипні та огороджені високі грядки. Їх перевага у тому, що піднімати рівень та покращувати родючість ґрунту прийдеться не на всьому городі, адже на це може знадобитися багато років, а на окремих грядках, що порівняно швидко та зручно.

Огороджувати грядки можна цеглою, шифером, дошками – всім, що знайдеться під рукою. Якщо немає можливості регулярно поливати рослини, а опадів у вашій місцевості – обмаль, тоді грядки краще заглибити, а доріжки залишити на рівні землі.

plannasadzh4

Заплануйте доріжки між грядками такими, щоб по них вільно міг проїхати садовий візочок. Доріжки засипають ріллям, викладають цеглинами або плитками, між якими засівають газон. На маленьких ділянках для економії місця можна зробити вертикальні грядки, причому краще розташувати їх неподалік від місця відпочинку сім’ї та посадити зелень або полуницю.

Сусіди на грядці

Дуже важливо врахувати сумісність рослин на городі. Деякі овочі можуть не давати хорошого врожаю, як за ними не доглядай. І все через сусідство культур, які з ними несумісні. Але буває й навпаки, коли сумісні овочі посадити поряд, їхня стійкість до хвороб та шкідників збільшується, так само, як і врожайність.

Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

Тому, плануючи насадженні на городі, у думках треба розділити ділянку, де будуть рости овочі, на п’ять рівних частин. Головним правилом при цьому є висаджування на цих майданчиках різних культур, які відносяться до однієї групи, тобто робити чергування культур.

Наприклад:

Перша ділянка: огірки, гарбуз, кабачки

Друга ділянка: перець, помідори, баклажан

Третя ділянка: морква, капуста, ріпа

Четверта ділянка: квасоля, цибуля, горох

П’ята ділянка: картопля.

Звісно – варіантів тут дуже багато.

Таблиця сумісності рослин (витяг)

plannasadzh5

Схожі записи