Мигдаль декоративний: висаджування, догляд
Мигдаль – одне з найкрасивіших декоративних рослин , що цвітуть ніжно рожевими квітами ранньою весною.
Мигдаль декоративний, також його ще називають мигдаль степовий, мигдаль карликовий – це листопадний кущ висотою до 1,5 м, який в період цвітіння перетворюється на казкову рожеву хмаринку.
Мигдаль – це посухостійка, морозостійка, невибаглива до грунтів рослина. Цвіте в травні, рожево-червоними квітками схожими на маленькі трояндочки, цвітіння триває до 20 днів. Після закінчення цвітіння, кущ покривається зеленим листям. Плоди його неїстівні.
Як посадити та як доглядати за мигдалем, ми розглянемо у цій статті.
Як та де посадити мигдаль
Декоративний мигдаль – теплолюбна та світлолюбна рослина, може витримувати морози до – -15 градусів С.
Місце та технологія висаджування мигдалю нічим не відрізняється від форзиції.
Догляд за мигдалем
Догляд за мигдалем полягає у своєчасному поливі, прополюванні, обрізанні та підживленні.
Обрізка декоративного мигдалю
Відразу після висаджування мигдалю, гілки рослини потрібно вкоротити приблизно на 30 см. Своєчасна обрізка забезпечить рясне цвітіння. Навесні зрізуйте сухі, пошкоджені гілки, після цвітіння обрізуйте старі гілки. Молоді пагони до наступної весни встигнуть вирости і визріти, що забезпечить пишне цвітіння в наступному році. Також обрізайте ті погони, що ростуть усередину кущів, надайте рослині потрібну вам форму.
Дивіться також: Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою
Полив мигдалю
Після висаджування, рослину регулярно поливають по мірі підсихання грунту. Після поливу, грунт потрібно розпушити та замульчувати, щоб не утворювалася земляна кірка.
Добрива для мигдалю
Важливо вчасно внести добрива: восени – органічні (пташиний послід, гній, компост), калійні і фосфорні, в червні внесіть добрива з вмістом азоту.
Шкідники
Під час цвітіння можуть з’явитися гусениці. Боротися з листоїдами можна за допомогою інсектицидного мила . Також на кущ може напасти тля.
Розмноження мигдалю
Розмножують мигдаль поділом куща, кореневої відростками, відводками, живцями .
Кореневі відростки утворюється після сильної обрізки куща. Відокремлювати її краще на другий рік, коли на прикореневих відростках сформуються досить сильна коринева система.
Для розмноження відводками використовують гнучкі пагони, які можна нахилити до землі. Їх підгортають і залишають в такому положенні до утворення коріння. Слід зазначити, що утворення коріння на відводках відбувається дуже довго. Але навіть якщо вони з’явилися, не поспішайте викопувати саджанець. Зачекайте щоб коренева система добре розвинулась. Тому залиште їх в землі ще на рік. Тільки в цьому випадку можна отримати хороший кущ.
При розмноженні живцями, їх заготовляють в липні, потім укорінюють в ящиках. Живці повинні бути з 2-3 вузловими бруньками, а при посадці над поверхнею грунту залишають лише один вузол. Для вкорінення використовують грунт, що складається з добре зволоженого торфу і піску(2:1).
Застосовують мигдаль в ландшафтних композиціях, як в поодиноких насадженнях так і, в якості живоплоту.
Садіть декоративний мигдаль, і дивуйте своїх сусідів рожевим цвітом невідомих їм кущів.