
Філоксера - найнебезпечніший шкідник винограду. Виноградна філоксера - попелиця зеленувато-жовтого кольору, ледь видна неозброєним оком.
Відомі дві основні форми філоксери: коренева (більш небезпечна) і листкова, або галлова. Листкова -живе тільки на виноградній рослині.
Коренева філоксера
Особи кореневої форми філоксери спочатку лимонно-жовтого, а потім жовтувато-сірого кольору, з парою коротких вусиків і довгим хоботком. Живе ця форма шкідника на коріннях, підземному штамбі виноградного куща і на відводках . Найбільш чутливі до цієї форми філоксери європейські сорти; менше пошкоджуються нею підщепні сорти і гібриди.
Зараження коріння філоксерою відбувається наступним чином: личинка проколює хоботком тканину коріння або штамба. В місце уколу зі слиною виділяються ферменти, які сприяють перетворенню білків, жирів і вуглеводів клітини в форму, найбільш доступну філоксери. Таким чином руйнується велика кількість клітин, що входять до складу тканин.У місцях, де личинки присмоктуються до листків, з нижньої сторони їх утворюються здуття, так звані галлами, в яких личинки розвиваються. При дуже сильному зараженні насаджень шкідником галли з'являються на стеблі, вусиках, пагонах листя.
Для філоксери важливий і грунт. Існують грунти сприятливі для її життєдіяльності.
Методи боротьби з філоксерою
Радикальний метод боротьби з філоксерою - повністю викорчовувати всі кущі. Найефективнішим і найбільш поширеним способом захисту від філоксери є вирощування винограду на філоксеростійких підщепах.
Хімічним способом боротьби з кореневою філоксерою є фумігація ґрунту спеціальними препаратами (фумигантами). В даний час цей спосіб не застосовується.
Проти листкової форми філоксери застосовують Актелік, Золон, Конфідор і інші інсектициди.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!