Проект озеленення ділянки

Планування озеленення земельної ділянки потрібно починати від розташування будинку та інших споруд. Ретельне планування ділянки дозволить випередити помилки, що виникають при прийнятті поспішних рішень, і забезпечить ефективне використання всієї території.

Важливим чинником є особливість розміщення ділянки: горбиста місцевість або низина, наявність водних джерел, розташування на місці колишнього лісу або степу. Запорукою вдалого планування ділянки є врахування сторін горизонту. Детально розпланований простір дозволить вмістити навіть на маленькій ділянці всі ваші задумки: затишний будинок, облаштування басейну або лазні, тихий куточок для відпочинку, яскраві квітники, розкішний сад з плодовими деревами.

Підготовка ділянки для озеленення

Скласти план насаджень. На папері треба намалювати приблизні розміри ділянки, далі розбити ділянку на зони, розмістити всі елементи – це садові доріжки, альтанки, газон, квітники, водойми, сад, город та інші.

ozelenennya-dilyanki3

Підбір рослин для озеленення ділянки

Плануючи озеленення ділянки, пам’ятайте про те, що потрібно підбирати рослини, яким комфортно буде рости і розвиватися в умовах клімату вашого регіону. Приймаючи рішення про озеленення ділянки, почніть з висаджування чагарників і дерев, використовуючи власну паперову схему. Покладіть доріжки в саду, видаліть бур’яни і найголовніше – підготуйте грунт для подальших насаджень, у разі потреби потрібно поліпшити родючість грунту.

Лідерами в озелененні ділянок є низькорослі сланкі троянди, які цвітуть кілька разів на рік красивими квітками. Не менш популярна лаванда, яка особливо добре себе почуває в жарку погоду. Серед хвойних особливою популярністю користується ялівець та туя, які представлені декількома видами і здатні стати справжньою прикрасою ділянки біля будинку.

Серед листяних чагарників можна виділити барбарис, верес, лапчатку, самшит та інші.

Невибагливі рослини, за допомогою яких можна прикрасити сад – це алиссум, бородань, звіробій, а також багаторічні: герань, лілійники, півники, дзвоники, півони та інші.

Вертикальне озеленення – це підбір витких рослин, з допомогою яких прикрашають паркани, арки, фасади будівель. Сюди відносять багаторічні рослини такі як клематіси, троянди що в’ються, гліцинії, декоративний виноград, декоративна жимолость та інші.

osvitlennya-na-dilyanci

Освітлення території

Освітлення території – це важливий фактор для вибору та розвитку рослин. Якщо більша частина ділянки закрита кронами дерев, то рослини потрібно підбирати такі, що не вимогливі до світла , а для ділянки, розташованої в добре освітленому місці, підійдуть світлолюбні види рослин.

Грунт на ділянці

Грунт, також має значення в озелененні ділянки, адже не кожна рослина зможе рости на ділянці з надлишком торфу або піску. Оптимальний для більшої частини рослин грунт – в середній смузі країни: супіщаний або суглинний.

ozelenennya-dilyanki-1

Рельєф місцевості при озеленення ділянки

Рельєф місцевості – не менш важливий момент, який слід враховувати, плануючи озеленення території. Важливо, щоб рослини підкреслювали переваги рельєфу і допомагали приховати недоліки.

ozelenennya-dilyanki-2

Поступовість насаджень рослин для озеленення ділянки

  • Рослини, які висаджуються в першу чергу – дерева. В цю групу входять дерева, висота яких становить від 2 метрів: хвойні і листяні дерева. Підбираючи дерева для озеленення, слід пам’ятати про те, що листяні прикрашають ділянку тільки у весняно- осінній період, поки не опало листя. Хвойні дерева залишаються зеленими в будь-який час року і швидше приживуться на новому місці.
  • В другу чергу висаджують кущисті рослини. Такими рослинами ми доповнюють композицію з багаторічних дерев, закриваючи вільні ділянки в саду або створюють ефектні живоплоти.
  • В третю чергу висаджують трав’янисті рослини. Такі рослини використовуються для заповнення вільних від посадок дерев і чагарників зон. Сюди входять різні види газонних трав, злакові, а також квітники з багаторічними та однорічними квітами.

Ідеї використання каміння в саду, відео:

Правильно підібраними ліанами можна декорувати підпірні стінки, арки та перголи.

Після пересадки всім рослинам необхідний час для відновлення сил та адаптації до нових умов, а молодому газону потрібне посилене підживлення для росту і повноцінного розвитку. Слід мати на увазі, що декоративний вигляд сад досягається, як мінімум, після 2-3 років регулярного догляду ( догляд за газоном, квітниками, водоймами, рокаріями, кущами та деревами). Тільки за сприятливих умов і регулярним доглядом рослини можуть проявити свої декоративні властивості.

Основний догляд полягає у поливі рослин, скошуванні газону, обрізки декоративних кущів, внесення добрив, мульчування, прополювання, розпушування грунту, формування крони дерев.

Схожі записи