Вегетативне розмноження: розмноження рослин цибулинами
Є безліч способів розмноження рослин. У цій статті ми поговоримо про вегетативне розмноження цибулинами.
Зазвичай цибулькові розмножуються поділом, для багатьох видів рослин це єдиний спосіб. У річному циклі вегетації рослини розвивається верхівкова брунька, яка утворює нову цибулину. Якщо у цибулині є пазухова брунька, вона також переростає в цибулину, яка через рік-два відокремиться від материнської рослини і зацвіте. У деяких рослин, особливо у тюльпанів, вихідна цибулина після цвітіння розпадається, залишаючи після себе цибулину, здатну до цвітіння, ще й дрібні цибулинки. Восени їх викопують і садять на глибину, що вдвічі перевищує їх розміри. „Дітки” цибулькових зацвітають через 1-2 роки після пересадки.
У деяких лілій нижче або вище основної цибулини, утворюються дітки – дрібні цибулинки. В кінці літа їх обережно відокремлюють і висаджують, як і саму цибулину, на глибину приблизно вдвічі більше їх розмірів. Часто в пазухах листків на стеблі формуються дрібні цибулини.
Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ
Ці повітряні цибулинки можна зустріти у деяких видів лілій (тигрова). Коли рослина відцвіте, дозрілі цибулинки збирають і висаджують з інтервалом 2-3 см в горщики з землею і присипають зверху піском. Горщики ставлять в холодний парник чи приміщення. Восени наступного року цибулинки пересаджують у відкритий грунт. Зацвітають вони через 3-4 роки.