Як вибрати якісну та здорову розсаду на базарі – поради садівникам

Купуючи розсаду на базарі чи в магазині завжди потрібно пам’ятати, що від розсади залежить майбутній врожай овочів.

Kvitkainfo (Квіткаінфо) пропонує розглянути деякі поради, щоб ви вибрали здорову та якісну розсаду на базарі. Адже якісна розсада швидко приживеться і дасть багатий врожай овочевих культур.

Багато молодих садівників купують розсаду на базарах, тому, що не мають часу виростити її самостійно.

Але на жаль, не завжди куплена розсада виправдовує очікування і дає багатий врожай. Іноді причинами поганого врожаю є неправильний догляд у вирощуванні, але частіше – в якості самої розсади. Як вибрати здорову розсаду на базарі?

Виростити розсаду самостійно вам допоможе наша стаття: Посів насіння на розсаду.

На що слід звернути увагу вибираючи розсаду на базарі:

  1. Зовнішній вигляд розсади

    Досвідченому садівнику зовнішній вигляд розсади може багато розповісти про умови її вирощування і дозволить зробити попередні прогнози на врожайність. Для новачків визначення якісної розсади може виявитися проблематичним.

    Яким повинен бути зовнішній вигляд розсади?

    Якщо у рослин пошкоджені стебла або пожовклі листочки, від такої покупки краще відмовитися. Колір листя у якісної розсади повинен бути насиченим зеленим або рівномірним світло-зеленим, без будь-яких плямистостей. Наявність плям може свідчити про наявність захворювання або нестачі елементів живлення.

  2. Читайте також нашу статтю «Посів насіння на розсаду»

  3. Висота розсади

    Розсада однієї культури і одного сорту повинна бути максимально вирівняною за розмірами. Це свідчить про те, що молоді рослини вирощувалися з стабільними умовами мінерального підживлення, поливом, освітленням і температурою. Однаково сильні і розвинені рослини краще приживаються, добре ростуть і радують своєю родючістю.

  4. posiv_nasinnya_na_rozsadu2

    Якість розсади

    Часто садівники-новачки роблять одну й ту ж помилку: вибирають перерослу розсаду, їм здається, що рослина чим більша, тим швидше вона приживеться і почне плодоносити. Але ця думка помилкова – перерослі рослини важче приживаються.

    • На що слід звернути увагу:
    • тонкі витягнуті стебла;
    • бліде листя;
    • нарости і горбки на коренях;
    • дірочки, плями і потемніння на листках і стеблах;
    • сліди видалення листя;
    • підсохлі нижнє листя.

    Якісна розсада, готова до висаджування, на вигляд повинна бути абсолютно здоровою і свіжою. У неї повинно бути пряме стебло, яскраво-зелене листя і добре розвинена коренева система. Перед покупкою також зверніть увагу на висоту рослин і кількість листя.

    Томат: висота 25-35 см, 8-10 листочків.

    Перець: 20-30 см, 6-8 листочків.

    Баклажан :15-20см, 6-7 листочків.

    Капуста рання: 13-15 см, 5-6 листочків.

    Капуста середня та пізня: 15-20 см, 6- 7 листочків.

    korynnya_v_rozsadi
  5. Коренева система – закрита або відкрита?

    Зверніть увагу на кореневу систему рослин. Ідеальний варіант – контейнерна розсада з касет, окремих ємкостей, горщиків, торф’яних таблеток або стаканчиків.

    Коренева система у такої розсади захищена від зовнішнього впливу і мінімально травмується при пересадці, внаслідок чого рослини легше приживаються і швидше йдуть в ріст та. Вартість такої розсади буде трохи вище, але і вигідність покупки очевидна.

    Рослини з відкритою кореневою системою, вирощені в загальній ємності. У такої розсади великий ризик негативного впливу на ніжні корінці сонячних променів, вітру або їх механічного пошкодження під час транспортування. Навіть спочатку здорові і красиві кущики буквально за півгодини можуть бути зіпсовані, а після покупки і висаджування можуть зовсім не прижитися або протягом тривалого часу відновлюватися.

    Розсада, вирощена в загальній ємності, буде коштувати дешевше.

    Але це не означає, що потрібно зовсім ігнорувати розсаду з відкритою кореневою системою. Головне, щоб корінці у молодих рослин не були оголеними. Вони повинні бути у великій грудці землі, яка захистить кореневу систему від травмування, пересушування і обвітрювання.

Дотримуйтесь наших порад, і купуйте якісну і здорову розсаду.

Схожі записи