Коли садити смородину, догляд

Смородина – чемпіон серед інших ягід по вмісту корисних речовин.Смородина це концентрат вітамінів, яких так потребує наш організм. Вживання ягід чорної смородини зміцнює імунітет. Вміст вітаміну С зберігається навіть у заморожених ягодах.

Як посадити смородину ми розглянемо у цій статті.

collage_smorodina

Коли садити саджанці смородини

Осінь. Садити смородину краще восени (кінець вересня – початок жовтня). До морозів саджанці смородини встигнуть вкорінитися, і вони нормально перезимують.

Весна. Весняну (квітень) посадку саджанці смородини переносять гірше ніж осінню. Але якщо у вашому регіоні довга прохолодна весна, сміло садіть і весною. Також, весною рекомендують садити на тих ділянках, де взимку мало снігу і є небезпека підмерзання коренів.

Де садити смородину

Чорна смородина любить вологі грунти. Тому, коли будете вибирати місце для посадки саджанців смородини врахуйте цю особливість. Пошукайте зволожену ділянку – рівну або пологу на Пв, Пв-Зх або Зх схилі захищених від вітрів. Занадто низькі або заболочені місця, де грунтова вода знаходиться ближче 1 метра від поверхні – не підходять.

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Підготовка місця для смородини

Смородину садять в ями глибиною 30-40 см і шириною 40-50 см Грунт яким будуть засипати саджанці потрібно підживити. Родючий шар (5-10 см верхнього шару під дерноною) грунту відставляємо окремо, а решта грунту змішують з 2 кг органічного добрива і 50 г будь-якого комплексного мінерального( заправний грут краще готувати восени).

posadka_smorodini

Як садити саджанці смородини

Саджанці смородини ставлять у посадкову яму похило, під кутом 45 °, так, щоб рівень грунту був на 5-6 см вище кореневої шийки. Саме при такій посадці утворюються додаткові корені, більше з’явиться нових прикореневих пагонів, і, у вас виросте здоровий, довговічний кущ з широкою основою, а при прямому висаджуванні у вас виросте кущ на штамбовій основі з однією-двома скелетними гілками і меншим терміном життя. На дно ями насипаємо заправну суміш (5 см), далі засипаємо родючий грунт (10 см), ставимо саджанець і засипаємо родючим грунтом, без добрив, втоптуємо грунт навколо саджанця і поливаємо водою (1 відро). Такий полив необхідний не тільки для зволоження, але і для більш щільного прилягання грунту до коріння. Для більш тривалого збереження вологи лунку вкривають мульчею(тирса, солома, скошена трава…).

smorodina123

Доглядати за висадженими саджанцями смородини потрібно аналогічно до саджанців плодових дерев. На зиму сажданці смородини потрібно вкривати. Як та чим вривати саджанці смородини на зиму читайте у нашій статті «Підготовка рослин до зими»

Схожі записи