Квіткова клумба своїми руками

Створюючи квіткові клумби своїми руками, ми надаємо естетичного вигляду ділянці та яскравих кольорів, що забезпечують атмосферу гармонії та затишку на подвір’ї.

Різнобарвні квіти є продовженням будинку, вони дозволяють візуально об’єднати в єдине ціле збудовані споруди з рослинністю саду. Знання деяких секретів дизайнерів ландшафту допоможуть вам оформити квіткові клумби своїми руками на свій смак.

Основні правила створення клумби:

При створені клумби своїми руками бажано керуватися основними правилами ландшафтного дизайну.

klumba_svoimi_rukami_choven

Форма квітника

Залежно від ландшафтних особливостей ділянки та її розмірів, оформлення квіткових клумб може бути виконане як у вигляді плоских композицій, так і злегка піднятих і обрамлених декоративною плиткою або каменем. Форми квітників можуть бути досить різноманітні, починаючи з вільних – не мають яскраво виражених меж і завершуючи оригінальними фігурними і хвилеподібними. Для того, щоб надати незвичайної форми квітнику, можна використовувати будь-які предмети з ужитку: бочки і корзини, старі авто, човни і навіть ліжка.

План висадки на папері

Для того, щоб оформити клумбу перед будинком, яка стане прикрасою саду і буде тішити яскравістю кольорів і пишністю протягом усього сезону, необхідно, для початку, намалювати її план на папері. Для роботи бажано використовувати кольорові олівці: яскраві фарби плям схематичних зображень групових і точкових солітерних (вічнозелені низькі гарно підстрижені рослини) посадок в квітнику дозволять грамотно розподілити рослини з різними кольорами та термінами, періодами цвітіння.

kvitkova_klumba_svoimi_rukami_2

Цілісність картини

Сад-картина, що складається з колекції пейзажних композицій. Основна ціль садівника – це довести кожен з елементів ландшафту до досконалості. Хаотичне розташування рослин по ділянці не дасть бажаного результату. Тому, не маючи можливості озеленити всю територію, для початку варто засадити лише малу її частину, але зробити її завершеною. Красиві гармонійні клумби створюються шляхом комбінування змішаних посадок, в яких присутні як однорічники, так і багаторічники, як красивоквітучі, так і декоративнолистяні та вічнозелені рослини, щоб з настанням кожної пори року клумба виглядала гарно.

kvitkova_klumba_svoimi_rukami1

Розміщення рослин по росту

  • Принцип багатоярусності передбачає почерговість розміщення рослин.
  • Висаджувати рослини на клумбу потрібно починати з високорослих багаторічників
  • На передньому плані грунтопокривні (здатні досить швидко заповнювати порожні місця, ідеально підходять для оформлення клумб), цибулькові та низькорослі рослини, які виступають обрамленням для красиво-квітучих середньорослих рослин.
  • На другому плані садимо середньорослі багаторічники та високі цибулькові, які виступають солістами квітника, стають центром уваги на клумбі в різні пори року. Також ефектно виглядають солітери (вічнозелені низькі гарно підстрижені рослини). Їх можна поєднувати з середньорослими і висаджувати на одному ярусі на тлі високорослих рослин, що мають декоративне листя або квітки контрастних відтінків.
  • На третьому плані садимо високорослі багаторічники та вічнозелені рослини.

Ідеї використання каміння в саду, відео:

Створюючи власну клумбу, потрібно ретельно підбирати і комбінувати як однорічні, так і багаторічні квіти та вічнозелені рослини, яскраві кольори яких будуть дарувати красу вашому подвір’ю з перших днів весни і аж до заморозків. Кожного року ваша клумба буде відрізнятися від попередньої.

Схожі записи