|

Материнка (орегано) – вирощування, догляд

Як та коли садити материнку (орегано) на ваш город.

Материнка звичайна (материнка, ладанка, орегано) є багаторічною запашною рослиною, що росте кущами висотою від 30 до 70 см. Завдяки сильним корінням материнка здатна самостійно розростатися по городу. Листя у неї невеликі, яйцеподібної форми з гострим кінчиком. Цвітіння зустрічаються найрізноманітніших відтінків, так як на сьогодні виведено понад 20 декоративних різновидів цієї рослини. Використовується материнка не тільки для смачного чаю, але і як лікарська трава.

Цілющі трави: материнка звичайна (орегано)

Посадка материнки насінням передбачає попередній вибір для рослини сприятливого місця, де вона буде не тільки добре рости, але і зможе накопичити корисні речовини в своєму листі. Грядка з материнкою має бути розташована на добре освітленій ділянці, так як в тіні рослина буде надмірно витягатися і не зможе зберегти свій аромат. При цьому орегано зовсім невимогливий до типу грунту, так як може приживатися практично скрізь. Але оскільки мова йде про багаторічні рослини, краще вибрати ділянку з живильним грунтом, яка при цьому регулярно зволожується. Занадто посушливі або постійно вологі ділянки рослині не підійдуть, так як воно може не рости або переродитися і стати звичайним бур’яном. Також ще з осені важливо внести в грядки під материнку гній або компост, якщо таких немає – тоді підійде навіть селітра.

Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

Як посадити материнку у відкритий грунт: спосіб вирощування через розсаду

Найчастіше орегано передбачає вирощування з насіння, проте сіяти їх рекомендується на розсаду. Справа в тому, що перші паростки материнки зазвичай дуже слабкі, і їх можуть легко загнати бур’яни. Тому набагато практичніше ще з весни виростити розсаду в горщиках на підвіконні, а вже ближче до літа висадити їх у відкритий грунт.

Коли і як сіяти материнку

Якщо материнка вирощується з насіння, дуже важливо вгадати з часом, коли садити. На розсаду її можна висівати в звичайні пластикові горщики або ящики вже в березні. Чим раніше ви це зробите, тим сильніші будуть саджанці для висадки у відкритий грунт. Під час посіву необхідно заповнити горщики живильної грунтовою сумішю, яку краще придбати в магазині і трохи змішати зі звичайним піском. Обов’язково збризніть її водою з пульверизатора і трохи ущільніть, після чого зробіть ряди і засипте їх насінням.Заглиблювати насіння не варто більше ніж на 1 см. Перших паростків доводиться чекати досить довго – від 10 до 15 днів. Весь цей час горщики або ящики з орегано необхідно тримати при температурі 20-22 ° С і на добре освітленому підвіконні. Багато садівників при вирощуванні розсади ще і затягують горщики поліетиленом, але у випадку з материнкою в цьому немає гострої необхідності. Материнка при посіві на розсаду здивує вас своїми тоненькими проростками, які спочатку навіть страшно чіпати. Але з часом вони істотно зміцніють і стануть схожими на дорослу рослину.

Як доглядати за розсадою материнки

Маленька розсада дуже чутлива до бур’янів, які можуть вигнати її і заглушити. Тому навіть в горщиках важливо уважно оглядати розсаду і видаляти все те, що не є материнкою. Якщо паростки у вас вийшли дуже інтенсивно, то з часом їх необхідно прорідити, щоб розсада змогла добре зміцнитися. Також не забувайте регулярно поливати материнку в горщиках, для чого краще використовувати пульверизатор. Адже великою кількістю води ви можете змити слабо вкорінені рослини, а вологи, внесеної в процесі обприскування, цілком вистачить для розсади. Обов’язково тримайте розсаду на сонці і повертайте її, якщо помітите однобокий розвиток.

Пікіровка розсади материнки

Після того як на розсаді з’явиться по 2-3 листка, її необхідно пікірувати, тобто розсадити по окремих горщиках, щоб вона могла набратися сил до того часу, коли необхідно буде садити орегано у відкритий грунт. Пікірувати розсаду можна в торф’яні горщики, які після цього можна буде так і висадити на грядки. Уже в середині травня материнка буде готова до того, щоб її висадити у відкритий грунт. В цьому немає нічого складного, головне вибрати для цього не дуже спекотний день і регулярно підливати розсаду

.

Маленькі кущики розсади висаджують на відкриту ділянку після того, як достатньо прогріється і земля, і повітря, зазвичай в травні. Між рослинами залишають приблизно 20 сантиметрів вільного місця.

Рідше застосовується розмноження материнки кореневищами. Їх висаджують на глибину до 5 сантиметрів.

Як доглядати за материнкою

Доглядаючи за запашним багаторічником, важливо знайти оптимальний баланс при поливі, особливо відразу після висадки розсади в землю. Рослина може загинути від застою вологи, але і посуху переносить дуже погано. Кущики ніжні, поливати їх бажано з лійки з дрібними отворами. Регулярний “дощик” краще, ніж занадто рясне зволоження зі шланга.

Зазвичай материнка чудово росте на одному місці до 3 років, а ділянку потребує періодичного прополюванні, оскільки материнка чутлива до бур’янів. Листя будуть більшими, якщо з кущиків зрізати квітки, а видалення частини торішніх гілочок допомагає стимулювати зростання молодих пагонів навесні. В період бутонізації материнка буде вдячна за підгодівлю мінеральними добривами. Вона прекрасно переносить зиму, перед настанням холодів грядку годі й вкривати.

Коли збирати метеринку (орегано)

Цвітіння триває з липня по вересень. Саме в цей період аромат найбільш сильний і можна зрізати пагони для сушіння, тільки ні в якому разі їх не висмикувати. З одного куща рекомендується збирати не більше 2/3 гілочок, потім необхідно дати рослині відновитися.

materinka4

Траву сушать, підвісивши в пучках або розклавши на папері, але бажано не на протязі. До речі, в сухому вигляді вона пахне набагато сильніше. Потім рослинну заготівлю складають в банку і щільно закривають кришкою. Так її можна зберігати до 2 років.

Схожі записи