Вертикальні квітники

Оригінальності та об’єм садовому ландшафту, як вважають фахівці, можуть додати різні вертикальні конструкції, включаючи квітники з каркасів. Для них знадобляться особливі опори, але кожен зможе їх зробити власноруч.

vertkvit

Оригінальності та об’єм садовому ландшафту, як вважають фахівці, можуть додати різні вертикальні конструкції, включаючи квітники з каркасів. Для них знадобляться особливі опори, але кожен зможе їх зробити власноруч. Одним з способів створення неповторного садового ландшафту є озеленення по вертикалі за допомогою в’юнких рослин, у яких гілки піднімаються над землею на 1,5 – 1,8 м. Но фоні соковитого трав’яного покрову яскраві колонади рослин, які цвітуть становляться подібними на різноманітні по висоті та форми букети квітів.

vertkvit2

Створити неповторні квітникові конструкції можна, скориставшись легкими каркасами різних розмірів та форм. Найдоступнішим та дешевим матеріалом для подібних композицій є дерев’яні бруски, рейки, сухі гілки дерев. Але можна скористатися також тонкими трубками та профілями з алюмінію. Їх нескладно вигинати та поєднувати в потрібну конструкцію, особливо трубки – для цього знадобляться металеві або дерев’яні штирі.

vertkvit3

Малюнок 1. Найпростішою та легкою для виконання є конструкція, що виготовляють з двох похилих рамок, які роблять з рейок

Малюнок 2. Крім похилих контрукцій заслуговує цікавості й композиція з кількох вертикальних стояків

Найпростіша конструкція, легка для виконання може бути зроблена з двох похилих рамок, виготовлених з рейок (Малюнок 1). Кожна рамка спирається знизу на торці дерев’яного коробу, частково притопленого у ґрунті, а під його наріжні з’єднання підкладають бетонні блоки. Вони є своєрідним фундаментом та не дають коробу заглибитися у землю або нахилитися, чим забезпечується стійкість усієї конструкції.

Щоб захистити дерев’яні деталі коробу та похилих рамок, їх вкривають фарбою, лаком або особливими захисними рідинами від гниття. Алей окрім похилих конструкцій цікавою є композиція з кількох вертикальних стояків, складених у фігуру, що нагадує етажерку (Малюнок 2). Стояки висотою 150 – 180 см та перерізом 20х40 закріплені разом не лише горизонтальними брусками, але й рейковими полками, на яких можна розмістити додаткові горщики з рослинами.

Знизу всі стояки закріпляють до дерев’яного коробу шурупами для забезпечення стійкості конструкції при поривах вітру. Цей квітник краще пофарбувати білою емаллю для захисту від гниття та для досягнення гармонії з зеленню саду. Багатьом подобається конструкція каркасних квітників, які створюються чотирма похилими тичками, що формою нагадує ялинку. Кожний похилий стояк, це просто сухий стовбур дерева, що спирається на диск з металу (Малюнок 3). Вгорі всі чотири жердини з’єднуються між собою. Похилі та горизонтальні елементи прикріпляють шнурком або дротом. В’юнкі рослини повзуть догори, чіпляючись за каркас своїми вусиками та створюючи зелену піраміду.

vertkvit4

Подібна конструкція зображена на Малюнку 4, де опора для квітів та в’юнких рослин складена з чотирьох трикутників. Композиційно вони всі об’єднані та створюють своєрідний букет 75 – 80 см заввишки. Горизонтальні перекладини в трикутниках правлять за опори для поличок з дерева, на яких розташовують горщики з квітами. Вінцем цього міні-ансамблю є велика керамічна посудина, що об’єднує конструкцію. Тут знову фрагменти конструкції спираються на кубики з бетону, дякуючи яким вертикальний квітник тримає своє положення.

vertkvit5

Оригінальної форми можна досягнути якщо квітник зробити з алюмінієвих трубок, які можна гнути по своєму бажанню (Малюнок 5), та ця конструкція може стати центром будь якого саду. В цій конструкції кожна пів арка закріплена на дошках штирями, це і є міцною основою каркасу. Пів арки різних розмірів з’єднують тонким дротом або синтетичною ниткою.

Схожі записи