Пересадка кімнатних рослин

Рано чи пізно пересадка кімнатних рослин стає необхідною. Коли і чому потрібно пересаджувати рослини, яким способом це зробити, щоб не пошкодити кореневу систему. Декілька порад та покрокові рекомендації щодо пересадки рослин.

    Які ознаки, що рослину потрібно пересаджувати?

  • Найбільш очевидною ознакою, що кімнатну рослину треба пересадити, є коріння на поверхні грунту, проростання коренів зі зливного отвору в нижній частині горщика або його деформація.
  • Також пересадки потребує рослина тоді, коли вона призупинила або сповільнила ріст.
  • Зміщення рослини у вазонку може стати ще однією ознакою пересадки.

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Якщо ваша кімнатна рослина щойно була привезена додому з садового центру, нехай пристосується до нового середовища декілька тижнів. Молоді, активно зростаючі кімнатні рослини треба пересаджувати кожного року в трохи більші горщики зі свіжою землею. Пересадка кімнатних рослин, які за своєю природою є великими, такі як фікус, або повільно ростучі рослини, можна пересаджувати кожні два роки; або тоді, коли вони переростають свої горщики чи виросли дуже високими. Якщо рослина добре росте, можна сказати, що вона щаслива у своєму горщику.

Як правило, кімнатні рослини пересаджують на початку активного росту – весною. Але пересадка рослин, які цвітуть взимку має бути зроблена на початку осені, після періоду спокою.

gorsziki

Як вибрати горщик при пересадці кімнатних рослин?

Новий горщик повинен бути не більше 4 сантиметрів ширини і 5 сантиметрів глибини ніж старий горщик. Чому? Горщик, що набагато більший, дає корінням занадто багато місця для росту, зайвої води, що може сприяти загниванню коренів. Не забудьте вибрати горщик, який має дренажні отвори, щоб зайва вода витекла. Верхня частина рослини не буде рости доти, доки її коріння не почне заповнювати горщик.

Якщо ви використовуєте новий глиняний горщик, замочіть його у воді на декілька годин, перш ніж посадите в нього рослину. Новий глиняний горщик настільки сухий, що він буде грабувати вологу з ґрунту.

peresadka

Як пересадити кімнатну рослину – крок за кроком:

• Щоб витягнути рослину з свого первісного горщика, переверніть його на бік і постукайте. Якщо рослина не зрушиться з місця, то можете натиснути на дно горщика, щоб послабити коріння або акуратно просуньте ніж навколо внутрішньої сторони горщика, намагаючись не пошкодити коріння. Якщо рослина і горщик дуже великі, можна замінити верхній шар землі.

• Якщо коріння намотане на дно, використовуйте пальці, щоб витягнути коріння. Обрізка старого коріння стимулює ріст нових коренів і допомагає кімнатній рослині зайти в новий горщик.

• Частково заповніть новий горщик дренажем (керамзитом) і землею. Поставте в нього кімнатну рослину, а потім заповнюйте боки вазона землею. Утрамбуйте землю вниз пальцями, особливо з боків горщика.

• Підлийте водою. Додайте ще землі, якщо це необхідно.

Пересадка кімнатних рослин є для них своєрідним стресом, тому їм потрібен час для відновлення.

Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

Ось кілька порад, які допоможуть кімнатній рослині прийнятися після пересадки:

• Не ставте рослину на сонце відразу, тому що сонце може бути занадто суворим для ослабленої рослини.

• Зберігайте грунт рівномірно вологим, але не сирим. Якщо ви помітили, що листя мляві – рослина не отримує достатньо води. Якщо листя жовтіє – занадто багато води.

• Висока вологість повітря допомагає відновити пересаджену рослину.

• Ніколи не підживляйте рослину після пересадки. ЇЇ коріння було, швидше за все пошкоджене і може постраждати від опіку добрива. Зачекайте, принаймні місяць до внесення добрив, щоб коренева система зміцніла.

Дбайте про свої рослини і вони завжди будуть вам дарувати красу.

Схожі записи