Вирощування цибулі з насіння

Вирощування цибулі з насіння розсадним способом дозволить вам за один сезон виростити великі цибулини.

Вирощування цибулі з насіння хоч і займає більше затрат часу для отримання великої цибулини, але цей спосіб вирощування є менш витратним. Така цибуля під час плодоношення не випускає стріл, що значно покращує якість цибулини.

У цій статті ви знайдете інформацію: як виростити велику цибулю з насіння за один сезон.

Коли сіяти насіння цибулі на розсаду

На розсаду насіння цибулі потрібно сіяти за 60 днів до висаджування у відкритий грунт.

Наприклад, якщо висаджувати розсаду цибулі ви будете на початку травня то, починати сіяти її потрібно кін. лютого поч. березня.

Як сіяти насіння цибулі на розсаду. Догляд за розсадою цибулі

Ємність висотою 5-8 см для розсади заповнюємо підготовленим грунтом так, щоб при ущільнені (щоб не було повітря у грунті) залишився 0,5 см до краю горщика, поливаємо розчином марганцовки (енергодар), або р-м тиходерміну, або попередньо прожарюємо грунт в духовці протягом 2 год при температурі 150-180 градусів Цельсія. Завдяки цьому ми продезенфікуємо грунт, а це вбереже нашу розсаду від загнивань, звісно, при правильному поливі. В підготовлених горщечках з грунтом робимо заглибину відповідну до насіння глибиною 5 мм, кладемо по 1 насінинці на відстані 1-2 см одна від одної, поливаємо з оприскувача.

Накрити плівкою чи склом, поставити в тепле ( 17-18 градуси Цельсія) місце для пророщування, це створить максимально сприятливі умови для пророщування насіння. Щодня потрібно провітрювати протягом 15 хв до всходів, після масових сходів плівку знімають і переставляють у більш прохолодне місце 12-15 градусів Цельсія.

Полив та підживлення розсади цибулі

Поливати розсаду цибулі потрібно по мірі висихання грунту. А підживляти, після поливу, мінеральним добривом з формолою NPK 20х20х20 раз на 20 днів.

rozsada_cibuli123

Коли висаджувати розсаду цибулі у відкритий грунт. Догляд у відкритому грунті.

Перед висаджуванням потрібно розсаду цибулі максимально наблизити до температурних умов відкритого грунту, загартувати.

Цибуля холодостійка рослина, і її можна висаджувати вже в квітні місяці якщо немає загрози нічним заморозкам.

Висаджують цибулю у підготовлену грядку, не заглиюлювати, на відстанні 15-20 см одна від одної в ряду і 30- 40 см міжрядами. Перед висаджуванням потрібно рясно полити ряди.

Далі догляд не відрізняється від догляду за цибульою тиканкою.

Схожі записи