як формувати перець

Формування перцю: запорука багатого врожаю

Перець – популярна овочева культура, вирощування якої приносить багато задоволення. Щоб отримати щедрий урожай соковитих та якісних плодів, важливо не лише правильно доглядати за рослинами, але й грамотно їх формувати.

Формування перцю – не складний, але важливий етап у догляді за цією овочевою культурою. Дотримуючись простих рекомендацій, ви зможете отримати рясний урожай смачних та корисних плодів.

Способи формування перцю:

 • В одне стебло ( голову, так кажуть професіонали): Цей метод підходить для високорослих сортів, такий спосіб формування використовують професіонали в теплицях. Після розгалуження головного стебла залишають один найсильніший пагін, а інші видаляють. Висаджують перець при такому формуванні що 20 см. При такому вирощуванню необхідна опора ( підв’язування), перці виростають великими (важкими), врожай перцю на кілограми значно вищий.
 • В два стебла: Цей спосіб використовують садівники які вирощують у теплицях чи на грядках – найкращий спосіб формування перцю. Після розгалуження головного стебла залишають два найсильніших пагони, які формують у два самостійних стебла. Тобто, після появи на основних двох пагонів у наступному розгалуженні залишають квітку з листочком і основний пагін.
 • У три стебла: Цей метод використовується у відкритому грунті на полях. Після розгалуження головного стебла залишають три найсильніших пагони, які формують у три самостійних стебла. Після появи на основних трьох пагонах у наступному розгалуженні залишають квітку з листочком один зовнішній пагін.

Важливі етапи формування перцю:

 • Видалення коронної квітки: Видаляти чи залишати? Над цим питанням ведуться дискусії. Одні агрономи вважають, що видалення коронної квітки ( навіть перших 3 квіток) пришвидчить ріст рослини, тобто, ця молоденька рослина ще надто маленька щоб у цій фазі зав’язувати плоди. Спочатку потрібно виростити міцний кущ, а потім зав’язувати плоди ( плоди будуть на 2-3 тижні пізніше ). Також, обовязково, потрібно видаляти коронну квітку у слабкій розсаді. Інші вважають, що найкращий посівний матеріал, в майбутньому, знаходиться саме у першому плоді, його залишають. Не видаляючи коронну квітку можна отримати значно швидше перший врожай перцю. Треті, вважають, що у кубовидних гібридів чи сортів потрібно видаляти першу коронну квітку, а в інших не потрібно. Тож як бути з коронною квіткою вибирайте самі.
 • Пасинкування: Видалення пасинків ( нижніх до розгалуження бічних пагонів) сприяє кращому розвитку основних стебел (ті пасинки забирають сили і поживні речовини у рослини, на них небуде плодів) що веде до збільшення розміру та якості плодів. Пасинкування проводять регулярно, коли пасинки досягають 5- 7 см. Прищипуємо тільки зранку до 12 год у сухе погоду, щоб “рани” встигли загоїтися. 
 • Прищипування: в кінці серпня всі пагони у перцю потрібно прищипити, це робиться для того, щоб до середини жовтня всі плоди доспіли.
 • Підв’язування: Високорослі сорти потребують підв’язки до опори, щоб уникнути обламування стебел.
 • Обрізка достиглих плодів. Вчасно збирайте врожай перцю, щоб стимулювати достигання інших плодів.

Переваги формування перцю:

 • Збільшення розміру та якості плодів – плоди встигають достигнути.
 • Підвищення врожайності.
 • Покращення освітленості та провітрювання рослин.
 • Зниження ризику захворювань.

Читайте також:

Схожі записи