Стилі ландшафтного дизайну

Ландшафтний дизайн – мистецтво озеленення ділянки. Основним завданням ландшафтного дизайну є правильне розташування рослин, газонів, водоймищ та інших елементів.

Існує декілька типів декоративного оформлення ділянки, які повинні відповідати архітектурному стилю будинку. При цьому необхідно враховувати особливості ділянки.

Стилі ландшафтного дизайну

За період встановлення ландшафтного дизайну, виникли різні напрямки його реалізації. Кожна країна мала свій погляд для озеленення ландшафтів. Таким чином і з’явилися стилі ландшафтного дизайну.

У ландшафтному дизайні є основних 19 стилів. Але деякі дизайнери визнають тільки два основних, базових, відповідно до яких формується майбутній образ території – це так званий формальний (регулярний) і пейзажний (ландшафтний) стилі.

Формальний або регулярний стиль оформлення саду грунтується на дотриманні правил симетрії. Даний стиль обумовлює дотримання однакової відстані між рослинами кожного виду, створення чітких геометричних форм при розміщенні кущів і дерев. На територіях, виконаних в регулярному стилі, чітко проглядається прямолінійність рядів, насаджень і доріжок.

Ландшафтний або пейзажний стиль саду, навпаки, передбачає вільне планування і розміщення рослин близької до тієї, яка властива живій природі. На територіях, оформлених за правилами ландшафтного стилю, спостерігається відсутність симетрії, прямих ліній і строгих геометричних фігур (прямокутників, квадратів та інш.).

Додаючи до пейзажного стилю елементи тої чи іншої країни отримуємо новий стиль: французький, англійський, японський…

Навіть якщо на своїй ділянці ви будете вирощувати овочі, так чи інакше потрібно ретельно спланувати грядки, і врахувати потреби овочів , а також висоту культур, щоб вони не затіняли одна одну, і, для зручності правильне розташування стежок між грядками і клумбами. При ретельному та грамотному плануванні городу, вас можна вже назвати дизайнером.

Щоб визначитися в якому стилі зробити свій сад, щоб він був гармонійно поєднаний в єдиний естетичний простір, потрібно керуватися двома основними критеріями:

• своєю індивідуальністю, чітким розумінням свого стилю.

• рельєфом, конфігурацією ділянки, його деталями, будівлями, особливостями і характеристиками.

Ідеї використання каміння в саду, відео:

Вибираємо стиль :

francuzkii_stil

Французький стиль саду.

anglyisky_sadi2

Англійський стиль саду.

klasichnii_stil

Класичний стиль саду.

modern-garden-1

Сад в стилі модерн

stil_kantry

Ландшафтний стиль саду кантрі

Схожі записи