Перець сорту «Лотта»

Ультраранній гібридний сорт солодкого перцю „Лотта” (Enza Zaden, Нідерланди) дозріває за 40–45 днів від початку вегетаційного періоду (за іншими даними — 55–60 від висадки розсади). При цьому перець надзвичайно стійкий до захворювань і шкідників: „Лотта” резистентний до чорної бактеріальної плямистості та тютюнової мозаїки. Має високу зав’язуваність.

Перець висівають у пухкий родючий ґрунт на початку лютого (заглиблюють на 1,5–2 см). При температурі 20–25 градусів насіння сходить за 7–9 днів, при 13–18 — за 18–20 днів. Можна вирощувати як у теплицях, так і у відкритому ґрунті. Розсаду переносять на грядку після настання стійкого тепла. Різкі перепади температур негативно відображаються на розвитку рослини. При зниженні температури поза 13 градусів тепла кущ припиняє розвиватися, при наближенні до нуля гине. У спеку понад 30 градусів втрачає цвіт.

На високих сильних кущах (до 70 см) рясно достигають червоні конічні плоди (так званий угорський тип плоду). Вага перчини 160–200 грамів, довжина близько 14 см, приблизно 7 см у діаметрі. Товщина стінки плода — 4–5 мм.

Догляд за „Лоттою” полягає у вчасному поливі (головне — не перестаратися, адже надмірна вологість шкодить перцю, натомість посуху сорт переносить легко), підживлюванні, розпушуванні землі, прополюванні.

„Лотта” смачний у свіжому вигляді (солодкий, соковитий), надається до приготування страв та консервування. Чудово зберігається та транспортується.

Схожі записи