Огірок сорту «Аристократ»

Якщо огірок „Аристократ” відлякує вас своєю назвою, натякаючи на вибагливість, то даремно: ця назва зовсім не про плеканість огірків.

Цей партенокарпічний гібрид (самозапильний, тому цілком надається до вирощування не тільки на грядці, а й у теплиці) має чудові смакові властивості (хрумкий, солодкий, не гірчить, без порожнин), універсальне використання (їдять свіжим, засолюють та консервують), невибагливий (стійкий до посух і заморозків, різких перепадів температур і вологості, резистентний до поширених захворювань).

В Україну „Аристократ” постачають із Південної Кореї. Є ще російський „Аристократ”. Але він відрізняється від корейського значно меншою стійкістю до природних умов та способом запилення (бджолозапильний).

Насіння огірка висівають у родючий, пухкий, добре прогрітий вологий ґрунт, заглиблюючи його на 3–4 см, відстань між рослинами 12–15 см. Попередньо обробляти насіння не потрібно. Але якщо замочити його у воді на 12 годин перед висаджуванням, зійде швидше.

Огірок сходить при температурі 14–15 градусів, добре росте при 25–27 градусах, допустимі температурні відхилення 18–35 градусів. При зниженні температури поза 10 градусів та перевищенні 35-градусної позначки ріст «Аристократа» гальмується. Огірок змерзає при наближенні до нуля. При високій вологості й низькій температурі підгниває.

Сорт „Аристократ” ранньостиглий. Перші плоди на потужному стеблі з’являються вже на 35-37 день після перших сходів. Огірки ростуть завдовжки 10-11 см, діаметром 3,3 см, вага — 75–90 грамів.

Схожі записи