|

Нормування виноградного куща гронами

Нормування виноградного куща гронами важливий елемент по догляду. Як нормувати кущ гронами, читайте у статті.

Нормування винограду гронами, це друге і важливе нормування куща, перше нормування пагонами. Цю процедуру потрібно робити: для послаблення навантаження на кущ; для пришвидшення дозрівання ягід; для якісного, солодкого і сочного врожаю; для визрівання лоз; підготовки куща до зими. Якщо кущ винограду перегрузити гронами, то врожай буде кислий (не набере цукру), ягоди дрібні, кущ виснажений. Такий ненормований кущ не закладе плодові бруньки, і в наступному році врожай буде значно менший, або взагалі не буде. Тому, нормування гронами потрібно безжально робити на виноградних кущах.

Метою такого нормування є: збирати смачний врожай винограду щороку.

Правило, яким керуються досвідчені виноградарі: на одну цьогорічну лозу допускається, приблизно, 1 кг дозрілого винограду. Але такі гібридні форми як: “Память Шмільова”, кишмиш “Самурай”, “Агата”,”Сонечко” та інші, вони відрізняються величезними гронами більше 2 кг, в такому випадку залишаємо 1 (або більшу частину) грону на цьогорічну лозу. На таких сортах нормування суцвіттями робиться перед цвітінням.

Як доглядати за виноградом в червні?

Коли робити нормування виноградного куща гронами?

Нормувати виноград гронами потрібно після запилення, в стадії гороха (липень), є винятки.

Яку грону залишати? Обирайте більшу, рівномірно запилену, де ягоди однакового розміру, гарнішу грону.

Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

Поради досвідчених виноградарів щодо нормування виноградного куща гронами

Щоб ягоди винограда були солодкими і сочними, листя для фотосинтезу на дозрівання грони ( приблизно 1 кг) потрібно не менше 20 шт разом з пасинковими (приблизно 1 м2 листової пластини). А товщина лози, приблизно, понна бути 8-10 мм (сортові), якщо лоза тонша достаньо буде 300-500 гр спілого грона винограду.

Якщо у вас одна із лоз слабка ( значно нижча ) порівнянно з іншими, то грону на такому пагоні потрібно видалити.

Дві грони можна залишити тільки тоді, коли, сусідні цьогорічні лози, є нульовими (без грон). В такому випадку сусідні лози будуть живити ці дві грони.

Якщо кущ росте дуже повільно, є слабкий, але на ньому багато грон то, потрібно зменшити врожайність куща (вирізати частину грон). На дуже слабких кущах, бажано, видалити всі грона.

На 2-х річному кущі залишаємо 1 або частину грони. Коренева система ще слабка і кущ «не витягне» великого врожаю.

Обробка винограду в стадії гороха

Важлива профілактична обробка винограду в стадії гороха. До змикання грони від хвороб (фунгіцидами: оїдіум – Фалькон; мільдю – Ридоміл голд для пізніх сортів (дозрівають вересень і пізніше), для ранніх краще використати- Шавіт чи Танос; сіра гниль – Свіч) повторити обробку від сірої гнилі через 10 днів. та від шкідників, все змішуємо у бакову суміш і обробляємо рясно по гронах.

Підживлення Винограду в липні

Після цвітіння, у стадії гороха, виноград потрібно підживити під коріння добривами, в яких великий вміст макроелементу фосфор і рясно поливати ( протягом місяця ). Саме фосфор сприяє росту ягід, впливає на дозрівання, надасть їм цукру. Можна використовувати як органічні так і мінеральні добрива, наприклад ” Мастер 20. 20. 20.” по інструкції.

Схожі записи