Ятрофа догляд та розмноження

Ятрофа (Jatropha) це кімнатна рослина родом з тропічних областей Америки, з сімейства молочайні.

Рід Ятрофа (Jatropha) складається приблизно з 170 видів – вічнозелених та листопадних, трав’янистих, чагарникових та деревоподібних рослин. Деякі представники ятрофи – сукулентні, і є цінністю з декоративної точки зору. Для ятрофи характерне стебло, що розширюється вниз, так званий каудекс; тканини рослини виділяють їдкий молочний сік. У домашніх умовах цвітіння настає зазвичай навесні-влітку. З насіння різних видів отримують масло, що застосовується як проносне, використовують його і в промисловості.

jatropha-kviti

Види ятрофи

Ятрофа Берландьєра (Jatropha berlandieri) – сукулентний вид з характерними короткими тонкими стеблами та закругленим каудексом діаметром 10-12 см. Листова пластина поділена на 7 сегментів. Суцвіття складаються з червоних жіночих та чоловічих квіток.

Ятрофа гітаролистна (J. pandurifolia) – вічнозелений чагарник висотою 1 м з листям характерної довгастої форми, дуже вузьким у середині. Червоні квіти зібрані в суцвіття-пензля.

Ятрофа цілокрайня (J. integerrima) – вічнозелений чагарник висотою 90 см, з трироздільним листям, що довго утримуються на рослині, і червоними квітками з 5 пелюсток.

Ятрофа подагрична (J. podagrica) – найпоширеніший кімнатний вигляд, чагарникова сукулентна рослина висотою 40-50 см, з великим розсіченим листям, що росте з добре розвиненого каудексу. Квітконоси розгалужені з яскраво забарвленими суккулентними червоними, зібраними в суцвіття, квітками.

yatrofa

Вирощування Ятрофи

Ятрофу в Україні вирощують у домашніх умовах, але її можна виносити на відкрите повітря з літа до осені в сад або на балкони та тераси. У природньому середовищі ятрофи досягають значних розмірів і використовуються для озеленення вулиць та створення живоплотів.

Догляд за ятрофою

Доглядати за ятрофою легко, якщо дотримуватися наших рекомендацій. Після цвітіння видаляють зів’ялі квітки і сухе пошкоджене листя.

Де вирощувати Ятрофу

Ятрофу потрібно вирощувати на добре освітленому, світлому місці, в будь яку пору року, а влітку її потрібно захищати від обідніх жарких сонячних променів.

Температура для ятрофи

Для росту та розвитку Ятрофа потребує кімнатної температури, взимку потрібно підтримувати 10-15 °С .

Поливання Ятрофи

Навесні-влітку для ятрофи необхідно підтримувати помірну вологість субстрату – поливають після його просихання. Ятрофу подагричну поливають рідко.

Пересадка та добриво для Ятрофи

Пересадку в новий горщик слід робити весною раз на 2-3 роки, залежно від ступеня розвитку рослини, в пухкий грунт, який при вирощуванні суккулентних рослин повинен бути сильно дренованим, з додаванням гальки та комплексного мінерального добрива з пониженим вмістом азоту – з розрахунку 30 г добрива на відро грунту, складеного із землі (50%), перегною (30%) та піску (20%). Каудекс не треба закопувати, він завжди повинен знаходитись над поверхнею ґрунту. Навесні-влітку, раз на 20 днів, у воду для поливу додають комплексне добриво з мінімальним вмістом азоту.

yatrofa-roslina

Розмноження Ятрофи

Насіння ятрофи висівають весною, воно гарно сходить при температурі 20-21 °С. Використовують дуже пухкий грунт. Розмножують і живцюванням; живці беруть від розгалужених рослин, вони добре укорінюються в крупнозернистому піску при температурі ґрунту не менше 20 °С. Перед посадкою видаляють молочко, що виступило на зрізі, зануривши основу стебла в теплу воду на 2-3 хв, а потім зрізу дають просохнути (від 2 днів до тижня). Як тільки у саджанців утворюються справжні коріння, їх пересаджують по одному в горщики, заповнені землею для вирощування.

Хвороби та шкідники Ятрофи

Якщо земля важкого механічного складу, то коріння загниють. Використовуйте дренований грунт. Борошнистих червів, які викликають ослаблення рослин, видаляють пензликом та проводять обробку протиококцидними препаратами.

Схожі записи