Помідор сорту «Тарасенко»

Вирощування овочів — клопітне заняття, яке потребує багато зусиль і часу. Нерідко пенсіонери час, який вивільнився від роботи за фахом, віддають праці на грядках. У вчителя фізики Теодосія Тарасенка науковий підхід до заняття городництвом переріс у селекціонування. Відомо чимало гібридів помідорів Тарасенка. Їхня особливість — плоди з „носиком”.

Наприклад, гібрид „Тарасенко 2” і „Тарасенко 3” — це подімори-„сливки”. Овальні червоні плоди з глянцевою шкіркою великі, овальні, смачні. Чудово надаються до консервування. „Тарасенко 3” — середньоранній. Врожай можна збирати за 100–110 днів після початку сходів. Помідори виростають до 100–200 грамів. „Тарасенко 3” посухостійкий, відносно стійкий до фітофторозу. Родить навіть прохолодного літа.

„Тарасенко 6” — круглі помідори. На високому стеблі (150–200 см) дозрівають червоні томати вагою 100–110 грамів, зібрані в кисті. Сорт посухостійкий. Щедро плодоносить навіть за несприятливих умов, зокрема прохолодного літа. Смакує свіжим, чудовий матеріал для паст, соків.

Помідори добре ростуть у відкритому ґрунті. Але розмножувати їх краще розсадним способом. Насіння висівають у лотки чи в теплиці. Щоб зійшло швидше, можна замочити його на 12 годин. Помідор сходить при температурі 18–22 градуси. Коли з’явиться 2 листочки, розсаду пікірують.

Помідори двічі-тричі підживлюють.

Перед перенесенням розсади на грядку її загартовують: виносять на свіже повітря на кілька годин щодня.

Догляд за томатами простий: полив, підживлювання, прополювання та розпушування землі.

До свого 75-літнього ювілею український селекціонер-любитель вивів сорт „Ювілейний”. Він схрестив „Тарасенко 1” і „Тарасенко 2” з мексиканським сортом „Сан Марцано”. Вийшов подарунок не лише для себе, а й для багатьох городників. Як і „батьки” сорту, „Ювілейний Тарасенко” стійкий до навколишніх умов, високоростучий, високоврожайний.

Стебла називають ліаноподібними, виростають навіть до 3 метрів. Цвіте „Ювілейний” дуже рясно. На одному стеблі може одночасно розквітнути 300 жовтих квіток. Щоправда, не всі вони перетворюються на зав’язь, а ті, з яких виростають помідори, дозрівають поступово, відтак врожай можна збирати упродовж тривалого часу. Перші томати достигають за 105–115 днів від перших сходів. Автор сорту рекомендує обривати цілу кисть, коли більшість томатів достигне — інші „дійдуть” і так.

В одній кисті може сформуватися до 40 томатів: спочатку на зав’язь перетворюються квітки в центрі суцвіття, потім на периферії. Плоди круглі, можуть бути серцевидні, м’ясисті, складаються з 6–8 насіннєвих камер. Найбільші дещо ребристі. З одного стебла можна зібрати 14–17 кілограмів!

Томати можуть зберігатися місяць–півтора. Транспортуються добре, але носики можуть прим’ятися, це треба враховувати при укладанні вантажу.

Схожі записи