Цілющі рослини: гінкго білоба

Гінкго білоба – як та для чого його вирощувати.

Гінкго білоба – рослина унікальна, реліктова. Даоські монахи вважають його символом енергії інь і янь, хранителем мудрості.

Гінкго відноситься до дводомних рослин (є жіночі і чоловічі дерева). За ботанічним ознаками гінкго найближче знаходиться до хвойних культур. Гінкго довго відносили до голонасінних рослин, представниками яких також є соснові і ялинові дерева. Але гінкго сильно від сучасних хвойних відрізняється, і вчені припустили, що гінкго білоба – прямий нащадок древніх папоротей, широко поширених в мезозойській ері, ареал проживання яких простягався на території сучасного Сибіру. Сьогодні дикі зарості цих дерев зустрічаються в Китаї і на чорноморському узбережжі (трохи, але є).

Гінкго білоба – листопадна рослина з унікальною формою листя: лист схожий на віяло, ширина якого досягає 8 см. Великий лист підтримується тонким довгим черешком (до 10 см). Дерево гінкго має одну особливість – визначити до чоловічого або жіночого типу відноситься ця дводомна рослина, можна тільки коли йому буде 25 або 30 років, раніше відмітні ознаки не з’являються. У представників чоловічого типу є сережки, саме в них знаходиться пилок. Жіноча рослина має зачатки, в них відбувається процес зав’язування насіння. Основну роль в запиленні грає вітер, завдяки йому пилок розлітається на великі відстані. Плоди гінкго білоба визрівають до початку зими. Опис дерева був б не повним, якби ми не згадали про насіння. У насіння теж є свої особливості – це неприємний запах і шкірка, що покриває їх трьома шарами. Назва роду Ginkgo в перекладі з японської означає «срібний абрикос», пов’язана зі схожістю насіння гінкго на абрикосові плоди з сріблястим опушенням. Легенди розповідають про те, що в дуже давні часи насіння гінкго приймалися в якості данини. Слово biloba в перекладі з латинської означає дві частки – більшість листя розділені на дві половинки. Насіння гінкго дволопатевого схожі на насіння абрикоса або сливи – оранжево-жовті, в Китаї в районах зростання відварені або смажені насіння гінкго вживають в їжу.

Корисні властивості гінкго білоба

З давніх часів лікувальні властивості гінкго використовують в китайській медицині. Лікувальні властивості гінко білоба використовуються в сучасній медицині багатьох країн. Основною лікарською сировиною є листя гінкго білоба. Основні лікувальні властивості рослини Гінкго білоба:

  • Це потужний антиоксидант. Він бореться з вільними радикалами навіть ефективніше вітаміну Е і запобігає передчасному старінню, запобігає окисленню ліпопротеїдів низької щільності і розвитку атеросклерозу судин.
  • Покращує кровообіг як в великих судинах – венах і артеріях, так і в капілярах. Завдяки цьому відновлюється постачання киснем всіх органів і тканин. Покращується дихання і робота серця, стабілізується серцевий ритм, відновлюється мозкова діяльність, пам’ять та інтелектуальні здібності. Уповільнює розвиток хвороби Альцгеймера.
  • Допомагає при запамороченнях, зниженні слуху і зору. Є ефективним при лікуванні імпотенції, переміжної кульгавості, передменструального синдрому, безсонні і депресії. Знімає напади бронхіальної астми, оберігає печінку, полегшує стан при геморої.
  • Покращує реологічні показники крові, перешкоджає склеюванню тромбоцитів і утворенню тромбів.
  • Знижує споживання інсуліну і є незамінним компонентом у лікуванні діабетичної ангіопатії.
  • Стримує розвиток метастазів при злоякісних пухлинах.
  • Застосовується в косметології. Використовується в складі косметичних засобів, що запобігають старінню шкіри, ефект «апельсинової кірки» і набряклість.
gynkgo1

Вирощування гінко білоба

Розмножувати дерево-раритет можна за допомогою насіння і відростків. Відведення потрібно брати з дорослих дерев, найкраще, коли вже точно відомо – чоловічий це чи жіночий екземпляр. Нарізані живці укорінюють в теплицях в легкому грунті. Цю операцію слід починати в першій половині літа. При укоріненні живців, зрізаних з материнської рослини з частиною деревини, корисно використовувати стимулятори корнеутворення. Листя з держака видаляються до 50% . При насіннєвому розмноженні ріст безпосередньо залежить від свіжості насіння. Насіння рослини нагадують абрикосовий кісточку, тільки мають біле забарвлення. Посів насіння можна проводити ранньою весною. Їх закладають в ящики на глибину до 7-ми см. Плівкове укриття збільшить відсоток схожості насіння і скоротить терміни отримання молодих рослин. Паростки гінкго починають з’являтися приблизно через місяць після посіву. Ростуть деревця повільно, даючи дуже маленький приріст. На постійне місце сіянці можна висаджувати через рік. Вибираючи місце для посадки дерева, слід відразу передбачити, що рослині потрібно дуже велика площа, при цьому місце розташування має бути найсвітлішим – гінкго світлолюбна культура.

Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

Де садити гінкго білоба

Місце для вирощування потрібно вибирати постійне – дерево дуже погано переносить пересадку. У перші роки життя, приблизно протягом трьох років, культура практично не дає приросту. У цей час відбувається розвиток і зміцнення кореневої системи.

Як садити гінкго білоба

Саджанці ставлять в спеціальні ями, заповнені родючим грунтом. При посадці потрібно суворо стежити за розташуванням коренів – вони повинні бути розправлені і розташовуватися в ямі вільно. Вимагає рівномірного періодичного поливу – не можна засушувати коріння в перші роки життя.

. .. . . . .

Догляд за гінкго білоба

Догляд за молодим деревцем зводиться до періодичного поливу, розпушування ґрунту та звільнення рослини від бур’янів. Гінкго дуже невибагливе дерево, яке мириться з багатьма умовами зовнішнього середовища. Це дерево не боїться комах шкідників і має гарну морозостійкість, також йому не можуть надати шкоду сильна загазованість повітря або дим. Зате нашкодити рослині може холодне і сире літо, коли пагони не мають можливості визрівати. Дотримуйтеся наших рекомендацій, і нехай вирощування реліктового дерева в саду і догляд за ним принесе вам багато приємних хвилин і гарний настрій.

Схожі записи