Попелиця (тля) – причини появи та методи боротьби

Попелиця (тля) – це маленькі зелені (чорні, оранжеві, сірі) комашки, що висмоктують сік з м’яких частин рослини, найчастіше із молодих відростків та бутонів квітки.

Якщо попелиці (тлі) дуже багато, вона може значно ослабити рослину, що призведе до її загибелі. Попелицю (тлю) на рослинах виявити неважко, адже вона дуже помітна і розміри у неї від 1 до 2 мм. Тіло овальної форми, м’яке і легко роздушується; дорослі особини бувають з крилами і без них. Крилаті самки найчастіше влітають через вікно, або ж ми купили вже заражену рослину, також у дім вони потрапляють з рослинами які ми виносили улітку на двір чи балкон.

tla1_1

Дивіться також: Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

Розмноження попелиці (тлі)

Попелиця (тля) дуже швидко розмножується – самка відкладає до 140 личинок. В процесі життєдіяльності попелиця виділяє солодку рідину, яка приваблює мурашок. Але мурахи не поїдають, а навпаки оберігають і переносять личинки на інші кімнатні рослини, дерева чи кущі. Якщо ви побачили на нових, щойно вирослих пагінцях, липкі плямки, дуже уважно придивіться до всіх рослин, можливо, вони заражені тлею. Особливу увагу зверніть на бутони і молоді пагони. Якщо ви побачили мурашок – це є першою ознакою появи попелиці. Попелиця (тля) є переносником вірусних хвороб, а ослаблені комахами квіти стають дуже вразливими для різних хворіб.

    Ознаки зараження попелицею (тлею):

  1. деформація верхніх паростків
  2. скручується листя
  3. цукрова рідина на листках і пагонах
  4. бутони не розкриваються

Найчастіше від попелиці (тлі) страждають троянди, фуксії, гвоздики, бегонії, яблуні, груші та інші рослини.

Як боротись з попелицею (тлею)

При перших ознаках появи попелиці рослину ізолюють, якщо немає липких цукрових плям, достатньо позбирати всю тлю і провести профілактику.

Можна використовувати інсектицидні препарати (Конфідор), також можна застосовувати Престиж або Джерело. Обробку слід повторювати з перервою в 4-5 днів, якщо ж личинки шкідників вижили, то вони будуть пристосовані до хім припаратів і будуть розмножуватися.

tla_11

Існують також і народні методи знищення попелиці(тлі). Природнім ворогом попелиці є жук сонечко. Використовують настій цибулі, часнику, листя помідорів, подрібнені цибулини (15г) або суху луску (6 г). Заливають це все 1 л кип’ятку, настоюють 8 годин, фільтрують і обприскують.

Обробку повторюємо 3 рази з інтервалом в 8-10 днів. При сильному зараженні попелицею невеликі кімнатні рослини опускають в розчин, закривши землю. Можна також поставити біля рослини на 2-3 дні листя тютюну – тля зникне.

Після проведених процедур кімнатну рослину заносимо у приміщення на карантин (подалі від інших кімнатних рослин в затінене місце). Коли рослина почне відновлюватись, десь приблизно через 3 тижні, ставимо її на постійне місце.

Схожі записи