Жимолость їстівна: висаджування, догляд

Жимолость – це дуже корисна рослина, яка дає соковиті, ароматні, смачні та корисні ягоди. Ягоди жимолості використовуються в народній медицині протягом декількох століть. Народна медицина використовує їх для лікування багатьох недуг. До складу плодів жимолості входять вітаміни групи В, С, Р, А, фруктоза, глюкоза, органічні кислоти і багато інших корисних речовин.

Існує безліч видів жимолості(декоративна, садова), але корисними властивостями володіє лише їстівна жимолость. Як посадити їстівну жимолость, розглянемо у цій статті.

Де садити жимолость

Жимолость рослина яка перехресно запилюється, її сорти самонезапилювальні. Тому, потрібно висаджувати поряд кілька різних сортів жимолості(мінімум 2). Місце для жимолості потрібно виділити достатньо. Ділянка для жимолості повинна бути сонячна, півсонячна, захищена від вітру. Жимолость погано росте на піднесених і сухих місцях. Найкращим варіантом для висаджування жимолості буде місце біля парканів і в оточенні інших кущів.

sadzhanci_zhimolosti

Коли садити жимолость

Висаджувати жимолость в сад можна ранньою весною і восени. Весняне висаджування саджанців бажано зробити до розпускання бруньок, а жимолость йде в ріст дуже рано!

Місце для висаджування жимолості потрібно підготувати заздалегідь. Жимолость невимоглива до грунту. Придатні для жимолості родючі лісові, суглинні і супіщані грунти. На бідних грунтах потрібно внести органічні добрива. В кислий грунт слід додати вапно або крейду.

Як садити жимолость

Перед висаджуванням саджанців жимолості внесіть в посадкову яму компост і мінеральні добрива, ретельно перемішайте. Якщо коріння у саджанця жимолості пошкоджене, їх потрібно обрізати.

При посадці саджанців жимолості кореневу шийку можна заглибити на 2-5 см. Потім слід добре ущільнити грунт і сформувати бортики навколо посадкової ями(щоб вода не витікала), гарненько полийте посаджені рослини. Коли вода вбереться обов’язково замульчувати грунт навколо рослини.

yagodi_zhimolosti

Читайте також: ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Догляд за жимолостю

Полив

У перший рік, після висаджування жимолості на постійне місце, рослини потребують особливої уваги. Якщо літо сухе, необхідний рясний та регулярний полив саджанців жимолості.

Грунт

Грунт навколо рослини після кожного поливу потрібно розпушувати, але тільки поверхнево, адже коріння жимолості росте неглибоко.

Добриво

Щовесни можна підгодовувати кущі жимолості азотними добривами, восени – фосфорними і калійними.

Обрізка

Кущі жимолості бажано формувати, тоді вони будуть красивими і більш врожайними. Першу обрізку молодих кущиків потрібно провести відразу після висаджвання саджанців жимолості на постійне місце. Потрібно відрізати всі пошкоджені і слабкі пагони, залишивши на кущі 3-5 сильних пагонів, і вкоротити їх на третину довжини. Щовесни обрізуйте пошкоджені та сухі пагони.

У віці 7 років і більше в куша жимолості знижується кількість плодів. Проріджувати крону потрібно на старих кущах через кожні 2 роки, обрізуючи п’ятирічні гілки.

Збір плодів жимолості

У жимолості є один недолік: ягоди на кущі достигають нерівномірно. Тому збирати плоди жимолості доводиться кілька разів. Якщо деякі ягоди вже переспіли, то при зборі врожаю вони падають на землю. У цьому випадку спочатку розстеліть під кущем жимолості плівку або тканину, а потім займайтеся збором плодів з куща.

Вирощування жимолості – процес легкий та приємний. Він не вимагає надмірних зусиль і спостерігати за цвітінням маленького, акуратного кущика – одне задоволення, а великі й соковиті ягоди, що дозрівають першими в саду є дуже смачними та корисними.

Схожі записи