Як зробити високі грядки з дошок

Якщо у вас маленьке подвір’я і немає придатної землі для вирощування овочів, але хочеться мати город, вам допоможуть високі грядки.

Високі грядки мають цілу низку переваг – вони повністю ізольовані від непридатного грунту, з ними зручніше працювати, овочі та фрукти дозріватимуть швидше, врожайність збільшується. Які переваги у високих грядок та, як їх зробити своїми руками, розглянемо у цій статті.

Досвідчені садівники роблять високі грядки на непридатному грунті для вирощування овочів для того, щоб уникнути численних проблем, що виникають в процесі вирощування овочів та зелені.

Навіщо робити високу грядку?

Переваги високих грядок

  • Грунт не придатний для городу. Якщо грунт на ділянці неродючий (непридатний для вирощування рослин), вам не обов’язково поліпшувати грунт на всьому городі, можна лише заповнити поживним грунтом високу грядку;
  • Температура грунту. У високих грядках температура вища, ніж у відкритому грунті, тому на ній можна вирощувати екзотичні квіти або пришвидшити термін дозрівання городніх культур;
  • Догляд. Догляд за високими грядками легший(садити рослини, доглядати за ними, збирати врожай) непотрібно сильно згинатися, основну у вагу потрібно приділяти поливу;
  • Висаджування рослин. Рослини у високі грядки висаджують близько одна до одної, тому, що коріння рослин ростуть в глибину, а надземна частина в процесі росту тягнеться вгору і їх зручно поливати та збирати врожай;
  • Хвороби грунту. Дренажна система, яку обов’язково потрібно зробити, перешкоджає ерозії грунту;
  • Боротьба з бур’янами. Бур’яни у високих грядках майже не ростуть тому, що рослини висаджені досить густо рослини не залишають місця для бур’янів.

З чого робити високі грядки

Високу грядку можна побудувати практично з будь-якого матеріалу – дерева, цегли, бетону, піноблоків. І все-таки найпопулярнішими на сьогоднішній день залишаються природні матеріали, дерево (необроблене фарбою, лаком). Субстрат, яким буде заповнена висока грядка, потрібно ізолювати від непридатного грунту за допомогою агротканини або водонепроникної плівки з дірками для дренажу.

Де робити високі грядки

Місце для високих грядок вибирайте рівне та сонячне, щоб уникнути необхідності вирівнювання. Уникайте затінених місць або розташованих поблизу будівель, якщо будівлі будуть затінювати грядки. Висока грядка повинна бути розвернута з півночі на південь (довга сторона повинна дивитися на південь), таке розташування поліпшить освітленість вирощуваних на ній культур.

Розмір каркасу для високої грядки

Найкращими розмірами для високої грядки будуть 1 х 1,20 м при висоті 30-60 см. Це дозволить легко доглядати за всіма висадженими рослинами на грядці. Можна, звичайно, зробити грядки і вищі, але в цьому випадку знадобиться більше грунту, добрив та води для поливу.

Відстань між грядками робіть достатню, в залежності для яких цілей буде використовуватися ця доріжка. Якщо ви часто користуєтеся тачкою або газонокосаркою, то відстань повинна бути не менше 1 м. Для звичайного проходу достатньо 0,5 м.

Не заповнюйте підняту грядку грунтом з саду. Замість неї використовуйте родючий грунт, компост або спеціальні суміші для городніх культур.

visoky_gryadki_yak_robiti

Як зробити грядку своїми руками

Щоб зробити надійну високу грядку, своїми руками нам потрібно:

дерев’яні дошки (ширина 1,20 м, довжина довільна);

бруси (висота бруса = висоті грядки) відповідних розмірів;

сапку, лопату;

молоток, шуруповерт, рулетку, васервагу;

пилку.

    Послідовність робіт:
  1. на місці, де буде розташовуватися висока грядка, видаліть дерен і бур’яни;
  2. визначтеся з висотою грядки, пам’ятайте, що мінімальний шар поживного грунту повинен становити 20-30 см;
  3. намалюйте піском контури грядки;
  4. перевірте розміри по довжині, ширині і діагоналі щоб переконатися, що пропорції дотримані;
  5. за допомогою молотка слід регулювати дошки та бруски, так, щоб вони стали впритул один до одної;
  6. за допомогою шуруповерта та самонарізів закріпіть бруси та дошки між собою;
  7. для нарощування висоти використайте ще дошки;
  8. засипте дно грядки галькою або щебенем, або піском, або керамзитом, або укладіть на дно шар агротканини;
  9. насипте та утрамбуйте підготовлений грунт.

З такої грядки легко зробити парник.

Грядка готова!

Важливо!!! Грунт на високих грядках висихає значно швидше ніж на грядках у відкритому грунті. Тому поливати високі грядки потрібно частіше, або можна використати система авто поливу.

Такі грядки можна використовувати для вирощування квітів які перетворяться в яскравий куточок на подвір’ї.

Схожі записи