Садові рідкості

Рослини, які для наших садів є рідкими мешканцями – мигдаль, кніпхофія, лунарія (місячник), молодило. Як їх правильно висаджувати та доглядати

Сучасного садівника мало чим можна спантеличити. В магазинах та садових шкілках представлений досить широкий вибір найрізноманітніших рослин у всій сортовій множині. Але все ж таки, є й такі рослини, які для наших садів є рідкими мешканцями.

. . . . . .

Мигдаль

migdal_

Це непримхлива рослина, розмірами від 0,5 до 8 метрі, в залежності від сорту та умов утримання. Цвіте мигдаль на початку травня, ще до того, як з’явиться листя, що додає йому декоративності. Невеликі рожеві квіти щільно вкривають ще голі гілки, тож в цей час він нагадує сакуру.

При адекватному догляді мигдаль дає врожай, який визріває у серпні – вересні. Для запилення потрібно декілька кущів різних сортів.

migdal2_

Цю рослину висаджують пізно восени, заглиблюючи кореневу шийку на п’ятнадцять сантиметрів. Для мигдалю кращими є легкі ґрунти, що добре дреновані. Місце для саджання має бути незатіненим.

Для рясного цвітіння слід підгодувати рослину органічними добривами, а після листопаду корисно додати і суперфосфати.

migdal3

Мигдаль наражуваний до нападів тлі та інших шкідників, тому є важливим своєчасна обробка відповідними засобами. Для правильного розвитку рослини треба ще до цвітіння обрізати підсохлі та пошкоджені пагони та при необхідності сформувати крону. Сортами, які найбільш підходять для наших широт є «Степний», мигдаль Ледебура та «Трилопатевий».

Кніпхофія

Це багаторічна трав’яниста рослина родом з Африки. Довге вузьке листя, зібране в розетку, може виростати, залежно від сорту, до трьох метрів у висоту. Декоративності рослині додають яскраві колосовидні квіти, що підносяться на стеблах. Період цвітіння залежить від сорту.

knifofiya1

На зиму рослину викопують, не зрізуючи листя, зберігають у приміщеннях з температурою не вище восьми градусів. Висаджують кніпхофію у кінці квітня на ділянках, які добре прогріваються, та де не застоюється вода. Навколо рослини рекомендують покласти каміння, яке, нагріваючись, віддає тепло ґрунту. Для правильного розвитку кніпхофії та її рясного цвітіння слід витримувати відстань між рослинами відповідно з вимогами сорту.

knifofiya2

Вирощують кніпхофію розсадним засобом. Непогано у нашому кліматі зарекомендував себе сорт кніпхофії «Тукка».

Лунарія (місячник)

Лунарія – невисока (біля 0,5 м) трав’яниста рослина. Його не можна назвати екзотичним, але зустрічається воно не часто. В середині травня на лунарії розпускаються духмяні квіти. Цвітіння продовжується декілька тижнів, після чого з’являються пласкі овальні стручки, які з часом стають прозорими. Стручки з насіннрям зберігаються на рослині навіть у холодний час. Їх часто використовують для складання букетів та ікебан.

lunnik

Лунарію сіють насінням всередині осені або вирощують розсадним методом навесні. Однорічні різновиди лунарії потребують добре освітлені місця, а багаторічним для правильного розвитку потрібні напівтінь. Взагалі, це непримхлива квітка.

Молодило

Це – сукулент, який зовнішньо нагадує квітку троянди. Більшість квітникарів-аматорів знають молодило, як кімнатну рослину, але ним можна прикрасити й садочок. Молодило вирощують в контейнерах, альпінаріях, в незакритих просторах підпорних стін та кам’яних мурувань, а також у звичайних квітниках.

molodilo

Рослина ця – непримхлива, але кращий розвиток одержує на добре освітлених місцях. Цвіте молодило тиждень, після чого гине. Зберегти сукулент можна, не допускаючи цвітіння або зібравши насіння.

Схожі записи