Підготовка грунту до зими

Жовтень і листопад – досить відповідальні місяці стосовно підготовки грунту до зими. Щоб отримати багатий врожай у наступному році, нам потрібно саме восени про це подбати.

Як підготувати землю до зими, щоб отримати багатий врожай?

Осінні роботи по підготовці грунту

perekopuvannya_gruntu
  1. Перекопування землі. Перекопувати землю потрібно на глибину лопати ( 20 см). При перекопуванні лопату тримайте у вертикальному положенні, при похилому положенні лопати незручно капати, а також таке положення значно зменшить глибину перекопування. Після перекопування грудки землі, що утворилися, розрівнювати непотрібно, тому що така поверхня здатна краще утримувати і зберігати вологу.
  2. Видалення коренів бур’янів та інших рослинних залишків. Під час перекопування потрібно видаляти всі можливі (видимі) корені бур’янів, гнилі та хворі рештки рослин, овочів та фруктів. Заражені рештки їжі можуть заразити всю земельну ділянку різними хворобами такими, як фузаріоз, чорна ніжка, антракноз, борошниста роса, наметода.
  3. pydzhivlennya_gruntu

    Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

    Внесення мінеральних і органічних добрив. Далі вносимо органічні та мінеральні добрива.

    До органічних добрив відносяться: торф, дерев’яний попіл, озерний мул, компост, перегній, гній. Мінеральні добрива є джерелом різних поживних елементів (сірка, залізо, магній, азот, магній калій, фосфор).

  4. Вапнування при необхідності. Для дуже кислих грунтів потрібно кислотність знизити і в цьому нам допоможе вапно, яке погасить кислий грунт.
  5. pidgotovka_gruntu_do_zimi

    Утеплення або мульчування. Основною метою підготовки грунту до зими є створення передумов на наступний рік для багатого врожаю, а також забезпечення необхідних умов для комфортної зимівлі рослин.

    Мульчувати грунт можна опалим листям, тирсою, скошеною травою. Весною мульчу ми не знімаємо, а перекопуємо, це додасть нашій землі органічних добрив.

Схожі записи