Коли сіяти горох, вирощування, догляд

Добре розпланований город дозволить вирощувати всі бажані городні культури в потрібній кількості. Горох не займає багато місця, якщо вміло його посадити. Саме про те, як виростити горох на грядці, ми і розглянемо у цій статті.

Горох – це в’юнка однорічна рослина, що належить до сімейства бобових. Висота рослини залежно від сорту коливається від 50 см до 2,5 м. Квітки в основному білі або фіолетові, метеликоподібні.

Горошки бувають 2 типів:

  1. Для консервування, або як ще називають лущильні. Найпопулярніші сорти: овочевий, чудовий, Віола, Ранній, пізньостиглий.
  2. Цукровий. Його їдять нечищучи, тому що в нього відсутній пергаментний гар. Популярні сорти: Жегалова, Невичерпний.
psyv_gorohu

Де садити та підготовка грунту для гороху

Місце на городі під горох вибирайте сонячне або злегка затінене. Перед висаджуванням насіння гороху, треба обов’язково обробити грунт. Грядку підживляють, перекопують, розпушують і вирівнюють. Грунт має бути легкий суглинний або субпіщаний. На іншому типі грунтів рослина буде рости, але дасть малий врожай. Кислий грунт з великим вмістом солей і надто вологий (високими грунтовими водами) непридатний для вирощування гороху.

Рослина не любить багато поживних речовин в землі, тому якщо ділянка під горох родюча, то добрива вносити не потрібно. На бідних грунтах треба додати органіку (на 1 м2 – до 3 кг перегною або компосту), мінеральні добрива (восени – фосфорно-калійні, навесні – азотні). Для зменшення кислотності погасіть грунт вапном. Для прихильників органічного садівництва замість мін. добрив сійте рослини – сидерати.

Читайте також: ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Щоб отримати багатий врожай, дотримуйтеся щорічної сівозміни та сумісництва на грядці. Садіть горох після огірків, капусти, томатів, картоплі.

shodi_gorohu

Коли та як садити горох?

Горох досить холодностійка рослина, його садять тоді, коли сніг розтане, а земля трохи підсохне, приблизний температурний режим для гороху становить 16-20 ° С.

Досвідчені садівники радять садити горох не пізніше 6 годин після підготовки грядки. Це робиться для того, щоб з перекопаної грядки не випарувалася волога, яка потрібна для проростання насіння. Спочатку садять ранні сорти, потім середні і, нарешті, пізні. Садити потрібно в кожну ямку по 2 насінинки на глибину 3-5 см, на відстані 20 см.

opora_dlya_gorohu

Догляд за горохом

Догляд за горохом полягає в поливі в суху погоду, прополюванні, розпушуванні грунту, мульчуванні, підв’язуванні (застосування опор підвищить врожай) та боротьбі зі шкідниками та хворобами.

Шкідники:

попелиця, та птахи.

Щоб захистити рослини від птахів, натягують сітку над рослинами.

З грибковими хворобами можна боротися за допомогою 1% бордоського розчину.

Горошок дозріває через 12-16 тижнів в залежності від сорту. Збирають його вручну рано вранці.

Багатого врожаю!

Схожі записи