Висаджування хвойних рослин

Правильне висаджування хвойних рослин це запорука у вирощуванні здорових вічнозелених кущів на подвір’ї.

Хвойні рослини часто використовують у ландшафтних дизайнах. Карликові хвойні рослини висаджують на клумбах, щоб зимою клумба гарно виглядала. З туй та ялівців роблять живоплоти. А як гарно виглядають ялинки в одиноких насадженнях, особливо взимку. Коли можна висаджувати хвойні рослини та як це робити, розглянемо у цій статті.

Коли садити хвойні рослини

Хвойні рослини можна висаджувати протягом усього року, але краще це робити на початку весни, оскільки тоді вони краще вкорінюються. Але ті хвойні рослини, що ростуть у контейнерах можна висаджувати у відкритий грунт протягом року.

Високий відсоток приживлення показує висаджування хвойних рослин навесні (кінець квітня – початок травня). Пізніше садити не рекомендується. Коріння не встигнуть «врости» до настання спеки і не зможуть дістати з грунту необхідну кількість вологи в літній спекотний день.

Для великих хвойних рослин підійде висаджування взимку. Велика хвойна рослина – доросле дерево уже з добре розвиненою кореневою системою, висота рослини – не менше 2 м. Садити хвойні рослини можна при температурі до -10 ° С. При більш низькій позначці на термометрі переносити дерево не бажано: замерзлі гілки і відростки кореневої системи можуть легко зламатися.

visadzhuvannya_hr

Де садити хвойні рослини

Місце для висаджування хвойних рослин залежить від біологічних вимог рослини: сосни і ялівці в більшості світлолюбні; туя витримує і сонце і півтінь; ялиця, ялина люблять півтінь; тисс може рости у повній тіні (найбільш тіньовитривалий з хвойних рослин).

Хвойні рослини невибагливі до грунту, але якщо грунти важкі, глинисті, при висаджуванні необхідно зробити дренаж з битої цегли і піску.

Відстань між рослинами залежить від їх виду і висоти в дорослому віці (вони можуть досягати висоти від 0,3 м у карликових форм до 50 м і більше – у високорослих) і обраної композиції (група насаджень, живопліт або інші ). У більшості випадків туї, тисс, ялівці висаджують на відстань 0,5-2 м один від одного; модрину, ялину, сосну – на 2-4 м; ялицю, кедр на 3-5 м.

Дивіться також: Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою

Як садити хвойні рослини

Хвойні рослини ніколи не висаджуйте в ущільнений грунт. Завжди потрібно попередньо ліквідувати ущільнення, глибоко розпушивши грунт в місці висаджування, щоб рослинам було легше розвивати кореневу систему. Викопуємо яму глибиною до 70-80 см і насипаємо дренаж ( керамзит приблизно 1/3 ями). Присипаємо дренаж землею.

Висаджувати хвойні рослини потрібно дуже обережно, намагаючись не пошкодити земляного кому, так , як у деяких з них на тонких коренях присутня мікориза, необхідна для нормального розвитку рослини. І садити їх треба досить швидко, щоб не підсушити коріння. Дуже важливо, щоб коренева шийка була на рівні грунту. Посаджену хвойну рослину мульчуємо корою або дерев’яною стружкою. Вона робиться з метою захисту від пересихання хвойних рослин в літні спекотні дні.

poliv_hr

Оскільки більшість хвойних рослини з поверхневою кореневою системою, і дренаж дуже бажаний. Але висаджування хвойних рослин в саду може проводитися без дренажу за умови, що характеристики грунту добре підходять для висаджування хвойних рослин. Наприклад, грунт в та території частково складається з піску, а в верхньому шарі грунту є бита цегла (сміття, що залишилося з часів будівництва будинку).

Догляд за висадженими хвойними рослинами полягає у своєчасних поливах.

Схожі записи