| |

Молодило: вирощування та догляд

Зелена кам’яна троянда, що утворює зелені килимки на камінні – звісно мова йде про молодило.

Молодило (Sempervivum) – сукулентна рослина. Листя у молодила зеленого кольору, складаються у круглу густу розетку, яка щільно притиснута до землі, безліч розеток утворюють килимок. Над килимком ( з дорослих екземплярів ) молодила виростають квітконіжки. Цвіте молодило невиразними дрібними зірчастими або дзвоноподібними квітками.

kviti_molodila

Ціниться ця рослина за декоративні трояндоподібні розетки, що складаються з численної кількості м’ясистих зелених листків. У природному середовищі молодило можна зустріти в Кавказі та Зх. Європі. Молодило ще називають «кам’яною трояндою», тому що воно добре росте між камінням і дуже схоже на розцвілу зелену троянду.

Молодило – це як кімнатна рослина, так і рослина відкритого грунту, де її найчастіше вирощують. Вона ефектно виглядає у розаріях, на альпійських гірках; її використовують для декорування бордюрів та квіткових композицій: годинники, мешти, м’ячі, павичі та багато інших.

collage_vikoristannya_molodila

За указом Карла Великого європейці засаджували дахи своїх будинків молодилом. Для захисту будинків від блискавок, вони застосовували молодило як живу черепицю.

vikoristannya_molodila

Як доглядати за молодилом у кімнатних умовах

Молодило – сукулент універсальний, його можна садити поодиноко або ж складати цілі композиції з різних видів молодил, або з декількох розеток одного виду.

molodilo_v_kimnati

Полив молодила

Молодило потрібно поливати дуже помірно, а взимку – зовсім скоротити полив до 1 – 2 разів на 30 днів (після повного висихання земляної грудки). Поливати молодило треба так, щоб вода не потрапляла на листя і між листя.

vidi_molodila3

Температура повітря

У весняно–осінній період молодилу підходить звичайна кімнатна температура (+18-+20 ). Зимувати рослина повинна при низьких температурах, якщо є можливість, потрібно винести його навулицю. У відкритому грунті молодило добре переносить морози. Теплий клімат у зимовий період небезпечний для цієї рослини – молодило може загинути без холоду.

molodilo_kompoziciya

Грунт та пересадка

Грунт для молодила повинен бути «бідний» і пухкий. Як і для інших сукулентних, підходить грунт для кактусів з додаванням дерев’яного вугілля (щоб забирали зайву вогогу). Горщик вибирайте широкий, на дно якого потрібно покласти шар дренажу, обов’язково горщик повинен мати дренажний отвір для зливу зайвої води.

molodilo_v_sadu

Як доглядати за молодилом у саду

Молодило відноситься до тих рослин, за якими не потрібно доглядати, мінімум догляду – максимум віддачі. Його треба посадити на сонячному місці і забути. Молодило не потребує поливу, а росте на бідних піщаних грунтах. Підживляти молодило не потрібно. Молодило росте в ширину, утворюючи густий килимок і затуляє собою сонце, і ніякі бур’яни через нього не проростуть. Щоб «килимок» з молодила не втрачав своєї краси, потрібно вчасно видаляти розетки, які відцвіли, адже відразу ж після цвітіння відцвілі розетки гинуть, тому їх потрібно видаляти. Їх місце одразу займе молоде молодило.

vidi_molodila2

Де садити молодило

Найкраще молодило садити на відкритих сонячних ділянках. Не садіть його під деревами та кущами, тому що під опалим листям воно чахне і може загинути.

Розмноження молодила

Молодило розмножується відростками, насінням.

Де зимує молодило

Молодило – сукулентна морозостійка рослина. Вона зимує під снігом, зберігаючи свіжість і зелене забарвлення листя. Вкривати на зиму його не потрібно. Тільки для молодих рослин, висаджених пізно (у жовтні) може знадобитися укриття.

Схожі записи