|

Гербера: догляд та розмноження

Гебера – це багаторічна трав’яниста рослина, що утворює прикореневу розетку, з якої ростуть квітконіжки. Гербера належить до родини айстрових. За формою квіти гербери дуже схожі на квіти ромашки, вони є складноквіткові. З прикореневої розетки виростає квітконіжка на грубому стеблі і на ній розквітає ніжна барвиста квітка.

Висота рослини у кімнатних видів – до 35 см, діаметр квітки може сягати до 12 см. Квітки можуть бути різних кольорів: від білого до бордового. У природньому середовищі герберу можна зустріти у Південній Африці, в тропічних лісах Азії і на Мадагаскарі.

gerbera_mih

Для вирощування гербер в домашніх умовах селекціонери вивели гібридні види, найпопулярнішим з них є гербера Джемсона (G. jamesonii Bolus ex Hook, Gerbera Hummingbird, Gerbera Happipot, Gerbera Parade, Gerbera Ilios). Гербера в природі і в кімнатних умовах цвіте 2 рази на рік. Перше цвітіння з серпня до листопада, після чого наступає період спокою, друге цвітіння починається з лютого і триває до травня, і у рослини знову наступає період спокою. Такий природній цикл у гербери. При правильному догляді кімнатна гербера активно розвивається і рясно цвіте протягом 3-4 років, після спливу даного терміну рослину необхідно омолодити, розділивши її.

collage_gerbera1

Як доглядати за герберою?

Створивши відповідні умови, ці красиві квіти будуть рясно цвісти і милувати ваше око своїми яскравими барвами.

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Яскравість світла для гербери

Гербера любить яскраве світло, і навіть прямі сонячні промені їй не зашкодять у ранковий і вечірній час. В обідній час рослину потрібно притіняти від прямих весняно-осінніх сонячних променів. Взимку їй потрібно забезпечити додаткове освітлення так, щоб світловий день тривав 12 год.

collage_gerbera3

Температура повітря для гербери

Для нормального розвитку температура повітря для гербери повинна бути іншою у різні періоди: під час цвітіння – комфортна температура від +20- +25° С, у зимовий час – до +16 ° С, але не нижче +12 ° С. Різка зміна температури в денний та нічний час, особливо під час цвітіння, згубна для гербери.

Гербера полюбляє свіже повітря, але не переносить перетягів, виносьте її на двір у весняно-осінній період.

collage_gerbera

Полив та вологість повітря для гербери

Щоб рослина себе добре почувала і не хворіла, її потрібно правильно підливати. У кімнатної гербери грунт повинен бути вологим, пересихання земляного кому допускати не можна, особливо під час цвітіння. Поливати герберу потрібно теплою, м’якою водою під корінь так, щоб вода не потрапляла в прикореневу розетку, найкращий спосіб поливу – це налити воду у піддон ( через 15 хв. зайву воду злити). Поливання холодною водою є згубним для рослини ( t води має бути не меншою +20° С).

Вологість повітря повинна бути високою, але обприскувати листя потрібно дуже обережно так, щоб краплі води не потрапляли на квіти і у прикореневу розетку, а тільки на листя. Як збільшити вологість повітря у спекотні дні.

Пересаджування гербери

Сприятливим періодом для пересаджування чи розмноження поділом куща гербери є період спокою: перед початком активного росту, тобто початок січня і початок липня. Грунт для гербери повинен бути слабокислим, в склад якої входить листова земля, торф і пісок ( 2: 1: 1), але без додавання органічних добрив. Горщик для висаджування гербери беріть невеликих розмірів – до 1,5 літри буде достатньо. На дні горщика обов’язково потрібно зробити дренажний отвір і засипати шар дренажу (керамзит, до 1 см).

Пересаджувати рослину потрібно 1 раз на рік, акуратно, способом перевалки так, щоб не пошкодити ніжні коріння гербери.

Добриво для гербери

Підживляти кімнатні гербери найкраще комплексними мінеральними добривами для квітучих рослин 1 раз на 14 днів протягом періоду активного росту і цвітіння. Органічні добрива використовувати не можна.

collage_gerbera_rozmnozhennya

Розмноження гербери

Розмножується гербера насінням і діленням куща при пересадці.

Шкідники та хвороби

Хвороби, які загрожують гербері при неправильному поливі: борошниста роса, сіра гниль; шкідники: білокрила, попелиця і павутинний кліщ.

При появі перших ознак захворювання хвору чи заражену шкідниками рослину треба ізолювати від здорових, а пошкоджені частини видалити. Потім рослину обробити відповідним препаратом: інсектицидом від шкідників або фунгіцидом від хворіб.

Схожі записи