Форзиція: висаджування, догляд

Ранньою весною, як тільки стане сніг і почне яскраво світити сонце, зацвітає жовтий кущ форзиції.

Форзиція, або Форсайт (Forsythia) – один з найкрасивіших ранньоквітучих кущів. Кущі форзиції на початку квітня покриваються яскравими жовтими квітками. Протягом 3-4 тижнів форзиція зберігає свій “сонячний одяг”, це перші квіти на весні.

Цвітіння форзиції змінюється зеленим листям. Яскраві плями квітучих кущів форзиції зроблять яскравим будь-який куточок в саду, вдало оживить фон темної стіни, сходів або хвойних рослин.

Види форзиції

Перед висаджуванням форзиції слід визначитися з її видом, це залежить від кліматичних умов регіону. Незважаючи на те, що всі види цієї рослини досить морозостійкі і можуть витримати до – – 10 ° C. Деякі види форзиції в суворі безсніжні зими підмерзають, навіть з зимовим укриттям, що відображається на майбутньому цвітінні кущів.

collage_vidi_forzicii
  • Forsythia viridissima і Forsythia suspensa. Ці види є найбільш чутливими до морозів, на зиму їх потрібно накрити.
  • Forsythia ovata. Цей вид може рости в більш прохолодних кліматичних умовах.
  • Forsythia europaea – найбільш зимостійкий вид серед інших видів форзиції.
collage_vidi_forzicii1

Дивіться також: Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою

Коли та де садити кущі форзиції

Найкращим періодом для висаджування форзиції є осінь(до морозів). Місце для форзиції вибирайте сонячне, напівсонячне, добре захищене від холодних вітрів. Під яскравим сонцем форзиція буде цвісти рясніше, хоча непогано може рости і в півтіні. Також при виборі місця потрібно врахувати те, що дорослі кущі у віці 7 – 10 років можуть розростатися до 4 метрів у ширину і, до 3 метрів у висоту.

Як садити форзицію

Особливу увагу при висаджуванні кущів форзиції слід приділити грунтові, він повинен бути легким, злегка вапняним, водопроникним. Кущі форзиції потрібно садити у викопані ями розміром 50 Х 70 см, на дно яких насипають шар дренажу(бита цегла, керамзит…) 15 см і шар піску 10 см, шар грунту 10 см. Засипати ями потрібно родючим грунтом (листкова земля, перегній, пісок(1:1:2)). Відстань між кущами повинна бути: для окремо зростаючих кущів – 3-4 метри; а для живоплоту з форзицій – 1 метр.

forziciya_rozheva

Догляд за форзицією

Щойно висаджені кущі форзиції потрібно добре полити і мульчувати пристовбурові кола ( сухе листя, солома,тирса, скошена трава), шар мульчі робіть не менший 15 см. Для досягнення більш декоративного вигляду куща форзиції, її гілки пригинають та закріплюють до землі.

На зиму молоді кущі потрібно накрити. Чим накрити, як накрити читайте у нашій статті «Підготовка рослин до зими».

Обрізка кущів форзції

Без обрізки кущ форзиції може швидко втратити свій декоративний вигляд. Необрізаний кущ цвіте не рясно, витягується, втрачає декоративність. Занадто захоплюватися обрізуванням форзиції не варто, так, як сильно обрізані кущі, як правило швидко ростуть, але не рясно цвітуть.

Молоді кущики форзиції перші кілька років обрізають слабо. Обрізають пошкоджені (під час зимівлі) пагони, їх зрізують до здорової деревини. Після такої процедури рослина абсолютно не страждає і швидко відновлюється. Обрізують кущі і протягом року, підтримуючи потрібну висоту, форму (куща чи живоплоту) форзицій.

Порада: Залишайте молоді пагони, відрізуйте старі (4 річні),старі гілки цвітуть не рясно, а бо й зовсім не цвітуть.

Розмноження форзиції

Розмножується форзиція живцями(однорічні живці) з весняної обрізки молодих пагонів та відводками.

forsythia

Садіть кущі форзиції та розмальовуйте свої сади яскравими жовтими, рожевими барвами.

Схожі записи