Догляд троянд відкритого грунту

Троянди – це дуже красиві квіти, які використовуються у декоративному садівництві, у парфумерії, косметиці, медицині і флористиці. Вирощувати троянди зовсім нескладно, якщо правильно доглядати. Важливими елементами правильного догляду є освітлення, температурний режим, полив, добрива, обрізання та боротьба з шкідниками.

Догляд кімнатних троянд відрізняється від догляду троянд які ростуть у відкритому грунті. При правильному догляді троянди будуть довго цвісти.

rozhevobila_troyanda

Правила догляду троянд

  • Вибір місця для троянд

    Після вдалої покупки, навесні, нам потрібно висадити нашу троянду у грунт. Найважливішою умовою для рясного цвітіння трорянди є місце. Троянди -теплолюбні рослини, і як тільки земля прогрілася, а бруньки ще не розпустилися, можна висаджувати троянди. Садити восени – ризиковано, є загроза, що кущ не встигне вкоренитися до появи заморозків, вона змерзне і засохне.

    Троянди дуже чутливі до світла і тепла, висаджуйте їх в добре освітлених місцях і надійно захищених від холодних вітрів – це південна та південно-східна сторона подвір’я. Тінисті місця підходять тільки для сортів, які плетуться.

    oranzheva-troyanda
  • Підготовка землі

    Місце висадки троянд готується заздалегідь – восени. Потрібно підживити землю органічними добривами (гній) і мінеральними. Ретельно перекопайте землю з гноєм і міндобривом, також у землю можна додати гілки, листя і керамзит.

  • Садимо троянди

    Ретельно перегляньте коріння, всі пошкоджені частини обріжте до живої тканини, інші корінці залиште максимум на 20 см. Обріжте слабкі, тоненькі і сухі пагони повністю, а сильні і грубі – залиште ( сильні – 8 бруньок, а середні – з трьома бруньками).

    Посадкова яма для троянди повинна бути широкою і глибокою. Яму заливаємо водою, запихаємо і присипаємо землею троянду так, щоб місце щеплення на 5-7см присипало шаром землі. Землю навколо куща утрамбувати і рясно полити. З урахуванням величини та різновиду троянди, рекомендується дотримуватися інтервалу між трояндами від півметра до одного метра.

    zhovto-chervona_troyanda
  • Режим поливу

    Для рясного і тривалого цвітіння троянди потрібно пильнувати: щоб земля навколо кущів не пересихала, а була постійно зволоженою. У літню тривалу спеку троянди потрібно рясно підлити, приблизно 20л на квадратний метр клумби (ввечері). Воду краще наливати в зроблені заглибини навколо куща. Листя троянд поливати непотрібно, особливо в спекотні дні, це може призвести до сонячного опіку і відмирання молодих пагонів (обприскуйте листя ввечері).

    zhovta-troyanda
  • Добрива для троянд

    Після того, як троянди приймуться, десь через 2 місяці, їх починають підживляти. Підживляють компостом, змішаними добривами або готовими добривами для троянд. Вносити добриво слід тільки у вологий грунт. Тому, якщо зима і весна били сухими, перед внесенням добрив треба ретельно полити грунт навколо троянд.

    obrizka-troyandi
  • Обрізка троянд

    Обрізати троянди потрібно кожну весну до пробудження бруньок. В першу чергу потрібно обрізати слабкі, хворі, старі і сухі стебла, також обрізаємо пагони, які з’явилися нижче місця, де було зроблено щеплення. Застосовують різні типи обрізки: слабку – на пагоні залишається 8 – 12 бруньок; помірну – 4-6 бруньок і сильну – обрізають більшу частину пагона, залишаючи лише 2-3 бруньки. Сильна обрізка потрібна після суворої зими (якщо кущ сильно обмерз), щоб швидше оновився кущ. Обрізка троянд проводиться гострим інструментом і виконується під кутом 45 градусів; всі зрізи необхідно замазувати садовим варом. Також обрізають троянди для формування крони куща. Така обрізка залежить від бажаної висоти і густини куща. Штамбові троянди теж потребують обрізки, за такими самими принципами, що й звичайні троянди – видалення зайвого і формування крони.

  • Боротьба з хворобами і шкідниками

    Троянди часто вражають грибкові захворювання (борошниста роса) та шкідники: гусениця, попелиця, жуки і павутинний кліщ. З початком активного росту бруньок, потрібно провести обприскування спеціальним універсальним препаратом від шкідників і хвороб. Фунгіцид та інсектицид в одному препараті запобігає появі чорних плям, іржі троянд, борошнистої роси, а також попелиці. Для обприскування слід вибрати сухий і безвітряний вечір і з дотриманням техніки безпеки для використання хім. препарату.

  • Розмноження троянд

    Розмножують троянди вегетативним способом, живцями, відводками або насінням.

hvorobi_ta_shkidniki_troyand2

Також читайте інші статті:

ЧОМУ НЕ ЦВІТУТЬ ТРОЯНДИ

ЯК РОЗМНОЖУВАТИ ТРОЯНДИ ЖИВЦЯМИ

ТРОЯНДА: ВИДИ ТРОЯНД

ДОГЛЯД ТРОЯНД ВІДКРИТОГО ГРУНТУ

МІНІАТЮРНА ТРОЯНДА (КІМНАТНА) – ДОГЛЯД

ЧИМ ТА ЯК ПІДЖИВЛЯТИ ТРОЯНДИ ВОСЕНИ

Схожі записи