Яскравість світла для кімнатних рослин

Щоб милуватися красою своїх кімнатних рослин, потрібно знати, яка яскравість світла їм потрібна, яка вологість повинна бути, який грунт, як часто підживляти і тд.

У цій статті ми ознайомимо вас із ознаками недостатку та надлишку сонячного світла у кімнатних рослин.

Забезпечивши правильні умови вирощування кімнатних рослин, ви зможете виростити здорові, красиві рослини.

Ландшафтний дизайн маленького подвір’я. Відео

Яке потрібне світло для кімнатних рослин

Як знайти правильне місце для вашої рослини? Сонячне місце – це місце де сонце світить протягом кількох годин, Південна або Південно-Західна сторона будинку. Часткове затінення – це місце, де ранкове або вечірнє сонце світить в кімнату декілька годин. Затінене – це місце десь приблизно два метри від сонячної сторони, на яке зовсім не попадають сонячні промені (коридори, сходи, кутки кімнат).

. . . . . .

Як вибрати місце в кімнаті для рослини?

Рослини вам самі підкажуть, чи добре їм на цьому місці чи ні. Уважно слідкуйте за розвитком кімнатної рослини.

Ознаки надлишку сонячного світла у кімнатних рослинах:

• випалені плями на листях

• листя виглядає блякло

• листя стає сухим і опадає

• швидко пересихає земля

Ознаки недостатнього сонячного світла:

• видовження пагонів у бік світла (тонкі і довгі)

• нові листочки виростають меншими ніж попередні

• нижнє листя жовтіє і опадає

• рослина не росте, або призупинився ріст

• квітучі не цвітуть, або цвітуть погано

• зникають кольори на листках

shtuchne_svitlo_dlya_kimnatnih_roslin

Якщо сонячного світла є недостатньо і не має змоги забезпечити достатню кількість світла, не біда. Його можна замінити штучним. Таке світло може доповнювати природне денне або навіть замінити його протягом довгих зимових похмурих місяців. Наприклад, білий колір несе в собі всі кольори веселки. Рослини потребують прохолодного світла, сині і фіолетові відтінки спектру – для листя, теплий червоний і оранжевий – для цвітіння. А от зелене і жовте світло рослині не потрібне.

Люмінесцентні лампи є ефективними, оскільки вони забезпечують тип освітлення (сині та червоні частини спектра), що потрібні рослині для фотосинтезу.

Які рослини найкраще підходять для штучного світла? Багато квітучих кімнатних рослин приходять на думку, тому що вони потребують яскравого світла, щоб цвісти: бегонія, бромелія, африканська фіалка, орхідея, цикламени та інші. Тим не менше, багато листяних рослин також можуть добре і красиво виглядати при штучному освітленні.

Час штучного освітлення залежить від виду рослини. Листям рослин необхідно близько 14-16 годин світла в день. Квітучі рослини потребують 12-16 годин світла в день. Темнота також важлива для росту рослин – 8 годин у повній темряві . Постарайтеся, щоб світло було в той же самий час кожного дня.

Схожі записи