|

Вертикальний сад

Частка живої природи у межах квартири – про це мріє багато мешканців мегаполісів. Якщо ви є щасливим власником утепленого балкону або лоджії, у вас є шанс здійснити мрію єднання з Природою хоч у маленькому ступені. DIY-академія Bosch пропонує ідею, яка допоможе це здійснити.

Частка живої природи у межах квартири – про це мріє багато мешканців мегаполісів. Якщо ви є щасливим власником утепленого балкону або лоджії, у вас є шанс здійснити мрію єднання з природою хоч у маленькому ступені. DIY-академія Bosch пропонує ідею, яка допоможе це здійснити.

. . . . . .

Вертикальний сад, організований власноруч – чудове рішення для тих, хто ще не є власником дачної ділянки. Квіти та рослини можна вирощувати і в домашніх умовах, причому – цілий рік. А потрібні всього – водостічні ринви, які використовують як лотки для квітів, декілька дошок та кріплення. Рослинні інсталяції перетворять нудну та голу бетонну або цегляну стіну на вашому утепленому балконі або лоджії у висячий сад з травами, квітами або навіть з листям салату. Для цього треба зробити лише кілька кроків.

vert1

1. Важливіше за все в цій справі – чистота. Необхідно передусім ретельно вимити стіну, щоб після встановлення інсталяції ніщо не відволікало уваги від спостерігання за красою рослин. Легше за все це зробити за допомогою мийки високого тиску, що потужним струмом води акуратно та ретельно вичистить стіну, зробивши її бездоганно чистою та привабливою. Щоб спростити процес розмічання отворів на стіні, для початку слід просвердлити дошки. В кожній з п’яти дошок на рівній відстані від верхнього та нижнього країв та на відстані 20 см від краю справа та зліва за допомогою свердла по дереву діаметром 4 мм необхідно просвердлити два отвори.

vert2

2. Прикласти дошки до стіни (добряче вирівнявши їх по горизонталі). Далі олівцем помічають на стіні точки, які співпадають з попередньо просвердленими отворами в дошках. Розмічання починають з нижньої дошки. Відстань між дошками не має перевищувати тридцяти сантиметрів. Відстань від підлоги до нижньої дошки можна залишити рівною 35 см. Просвердлюють в стіні неглибокі отвори свердлом Ø 8 мм по бетону та вставляють в них дюбелі.

vert3

3. Впевнившись, що всі дюбелі надійно тримаються в стіні, починають кріпити дошки. Тут найкращим інструментом є дриль-шуруповерт. Нею можна швидко та надійно закріпити на стіні дошки, які стануть основою для кріплення водостічних ринв.

4. Ринви також треба закріпити надійно. Щоб конструкція була міцною, треба на кожній дошці змонтувати по два кронштейни на відстані 25 см від правого та лівого країв за допомогою бездротового дрилю-шуруповерта.

vert4

5. Далі ринви перетворюють у лотки для квітів. Залишок води має витікати з ринв. Для цього слід просвердлити по п’ять отворів в днищі кожного лотка свердлом Ø 8 мм. Отвори допомагають відвести зайву воду та запобігають появі плісняви. Обирають свердла по металу і для металевих і для пластикових ринв (якщо вам дістались саме такі). З боків слід закріпити заглушки, закріпивши їх термоклеєм. Такі заглушки, в залежності від марки та конструкції водостічної системи, можуть входити в комплект постачання. На цьому робота закінчена, ваш вертикальний сад – готовий!

6. Залишається заповнити лотки для квітів ґрунтом та посадити рослини згідно з вашими смаками. В своєму висячому саду ви можете посадити що завгодно, залежно від сезону та настрою. Розмарин, салат, лаванда… Але не слід забувати, що кожній рослині потрібен свій об’єм простору для зростання.

Поливати рослини в такому садку треба починаючи з верхніх лотків. Надлишок води крізь дренажні отвори стече на нижчі яруси.

Якщо лоджія добре утеплена, вертикальний садочок буде приносити вам радість навіть взимку. На дно жолобів, перед тим, як заповнювати їх землею, треба насипати каміння, тоді отвори в дні ніколи не заб’ються.

Схожі записи