Вегетативне розмноження: розмноження частинами листка

Такий вид розмноження можна використовувати для листків з чітко вираженою ниткою. Особливо добре піддається розмноженню цим способом стрептокарпус, тещин язик.

Середня нитка у листка – це продовження листового пагінця. Живцювання листової пластинки із середньою ниткою аналогічне живцюванню листа з пагінцем.

Живці з середньою ниткою можна розмножувати у будь-який час року, але якщо на рослині є відповідні листки – молоді і неушкоджені. Обов’язково ножиці чи ніж, якими будете нарізати листя, повинен бути стерильним (при недотриманні стерильності можуть виникнути захворювання ).

rozmnozhennyachastinami_listka1

У широкий пластмасовий посуд насипають стерильну грунтосуміш, ретельно поливають (зайва вода повинна стекти) нарізані перпендикулярно смужки (кожна смужка повинна мати середню нитку) листка шириною до 5 см; кладуть зрізаною стороною у рівчак, попередньо зроблений в землі, на таку глибину, щоб наша частина листка зафіксувалася у землі і не випадала, злегка землю ущільнити. Садимо частини листка на відстані 3 см один від одного.

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

    Листковим живцям потрібно створити необхідні умови:

  • підтримувати високу вологість;
  • температура повинна бути близько 21 градуса С;
  • достатня кількість світла для фотосинтезу, що сприяє розвитку молодих рослин. Надлишок світла може викликати опіки.

Через 7-8 тижнів з’являться молоді рослинки. Коли вони підростуть, їх висаджують у поодинокі горщики.

Схожі записи