|

Чому не цвіте гіпеаструм

Любителів кімнатних рослин часто мучить питання: чому не цвіте гіпеаструм?.

Виявляється, ця красива квітка, гіпеаструм, вимагає певного догляду. З першого погляду може здатися, що потрібно багато уваги приділяти рослині. Але насправді, дотримуючись простих порад, можна добитися гарних результатів. В руках турботливого квітникаря гіпеаструм обов’язково потішить своїм чудовим цвітінням.

Чому гіпеаструм не цвіте?

Цвітіння гіпеаструма триває близько 14 днів, при наявності 2-3 квітконіжок – до місяця. Часто буває так, що куплена квітуча рослина на наступний рік відпочиває, цвісти зовсім не збирається. В чому причина? Причина, в неправильному догляді.

Причини відсутності цвітіння гіпеаструма:

  • Цибулина молода, або слабка;
  • брак добрив;
  • неправильно вибране місце;
  • Неправильний горщик або земляна суміш;
  • Глибоке висаджування цибулини;
  • Відсутній період спокою.

Розглянемо кожну причину, окремо. Гіпеаструм не цвіте: що робити?

Цибулина молода або слабка

Цибулини, діаметр яких до 6 см – це дітки. Вони повинні наростити об’єм цибулини. У цьому випадку їх потрібно регулярно підживляти калієм і азотом. Як правило, цибулини тільки у віці 4-6 років готові до закладання квітконіжок.

Квіти вимагають багато сил від цибулин. Часто трапляться так, що вони не мають сил для цвітіння у наступному році. Якщо цибулина «схудла», їй потрібен посилений режим підживлення і велика кількість світла. Період спокою таким цибулин не потрібен.

Недостатньо добрив у грунті

Гіпеаструми потрібно пересаджувати щороку. Для відновлення, рослина потребує підживлення. Підживляти потрібно : після цвітіння – азотом, калієм і трохи фосфору, а під час – обов’язкові фосфор і калій.

Неправильне місце для гіпеаструма

Гіпеаструм – любить яскраве світло, найкраще він себе почуває на південному підвіконні, де багато сонця. Брак світла – одна з найпоширеніших причин відсутності цвітіння.

yak_saditi_amarilys

Неправильний горщик та неправильне висаджування цибулини гіпеаструма

Цибулини гіпеаструма, які ростуть в просторому горщику, починають нарощувати діаметр цибулини, викидають багато листочків. Цей процес несумісний з цвітінням. Тому відстань від краю горщика до цибулини має становити не більше 3 см. При пересадці потрібно обов’язково відокремлювати нові маленькі цибулинки. Якщо цього не зробити, материнська цибулина гіпеаструма може не зацвісти.

Ще однією причиною не цвітіння гіпеаструма є, неправильне висаджування цибулини. Цибулина повинна бути поглиблена в грунт наполовину. В іншому випадку гіпеаструм може не зацвісти.

Догляд після цвітіння

Щоб цибулина не витрачала багато сили після цвітіння, квітконіжки після в’янення бутонів, потрібно зрізати. При цьому повинно залишитися, 10 см стовбура квітконіжки від цибулини.

Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

Режим спокою гіпеаструма

Цибулинні рослини, як правило, потребують «відпочинку». Гіпеаструм – не виняток. Тому цій рослині потрібно забезпечити період спокою(триває він 3 місяці в темному,прохолодному місці). Діток цибулини не потрібно відправляти на відпочинок. Під час спокою і до моменту появи стрілки, рослину поливати не потрібно. Коли квітконіжка виросте до 10 см, починайте поливати. Полив повинен здійснюватися тільки через піддон, водою кімнатної температури. Тоді волога надходить до коріння, а цибулина захищена від загнивання.

Дотримуючись цих правил, гіпеаструм обов’язково зацвіте.

Схожі записи