Проектування земельної ділянки

Приступаючи до проектування земельної ділянки необхідно врахувати всі деталі території. Дуже важливо насамперед врахувати підземні комунікації, посадку дерев, мікроклімат та рельєф ділянки, місце розташування всіх необхідних будівель, саду, городу, зон відпочинку та фасаду ділянки.

Також потрібно враховувати інтереси сусідів, щоб дерева не затінювали їхні будинок та город.

Підземні комунікації на проекті земельної ділянки (газопровід, водопровід, каналізація та інші)

План комунікацій дозволить поділити територію на зони і допоможе, при майбутній посадці, не пошкодити комунікації. Наприклад, при розташуванні на ділянці мережевого газопроводу, закладка якого проходить на глибині 0,8 м, за технічними умовами експлуатації, забороняється посадка дерев з потужною кореневою системою ближче ніж на 1,5 м від газопроводу. Посадка всіх дерев має бути спланована.

sad

План висаджування дерев на земельній ділянці

Дерева затінюють площу на ділянці, на якій восени падають плоди. Дерева, розташовані на північній стороні, затінюють площу, що заважає вирощуванню городніх культур, разом з тим служать захистом від холодних вітрів, а в окремих випадках – від шуму і пилу, якщо поблизу будинку проходить вулиця або дорога. При розташуванні дерев на південній стороні усієї площі, ділянка значний час затінюється, особливо в обід, що зручно для влаштування в цій частині куточка зони відпочинку чи дитячого майданчика. І зовсім непогано, якщо тінь падає на дах будинку або веранди.

Мікроклімат земельної ділянки

Мікроклімат на кожній ділянці інший. Дуже важливо при проектуванні ділянки враховувати мікроклімат, який у великій мірі залежить від рельєфу місцевості. Наприклад, в низині температура в суворі зими на 5-6 ° нижче ніж на підвищеному місці, плодово-ягідні культури більше (особливо незимостійкі) піддаються вимерзанню. У таких місцинах відбувається велике скупчення води, яке негативно позначається на зимостійкості рослин, тому тут слід вирощувати кущисті рослини та овочі. Мікроклімат ділянки залежить від її орієнтації відносно сторін світу і наявних насаджень. Розташування дерев з густими кронами або суцільного зеленого паркану по північній стороні ділянки надійно захищає плодово-ягідні культури від суворих північних вітрів. Але при надмірній кількості рослин, особливо на невеликій площі, виникає застій води, підвищується вологість повітря і грунту, що негативно позначається на всьому мікрокліматі земельної ділянки.

proekt-zemelnoi_dilyanki_2

Рельєф земельної ділянки

При проектуванні варто звернути увагу і на рельєф ділянки. Рівнинне місце зручне для посадки газонів, створення спортивних майданчиків, саду та городу. Для створення штучного ландшафту підходять похилі ділянки та ділянки на різних рівнях. Відкривається великий простір для прояву творчих можливостей у створенні декоративного ландшафту у вигляді терас, сходів, підпірних стінок та інших фантазій. Також на ділянках з ухилом, особливо на південь або південний захід, добре ростуть овочі.

plan-budivel

Розмітка всіх майбутніх будівель на проекті земельної ділянки

У проекті ділянки необхідно передбачити організацію території з окремим розташуванням господарських будівель, саду-городу і місця для відпочинку; наявності великої та дрібної худоби, птиці, транспортних засобів та інші. Господарські будівлі включають приміщення для худоби і птиці, зберігання кормів, палива і городнього інвентарю, мають бути передбачені також майданчик для вигулу тварин, погріб, гараж.

proekt-sad-gorod

Проектування саду та городу на земельній ділянці

При проектуванні саду та городу слід враховувати кліматичні умови (сонячні ділянки), розмір городу (залежить від потреб сім’ї в овочах, фруктах і ягодах). Для визначення оптимальної кількості насаджень плодово-ягідних і городніх культур проводять найпростіший розрахунок, заснований на середній врожайності для потреби дорослої людини в овочах та фруктах. Наприклад: для саду площею 8-10 соток рекомендується приблизний склад культурних насаджень: 10 яблунь (3 зимових сортів, 5 осінніх і 2 літніх сорти), 3 груші, 5 вишень і 3 сливи, по 5 кущів чорної і червоної смородини і агрусу; 20 кущів малини, 200-250 кущів суниці і полуниці.

Інтереси сусідів по ділянці

Розбиваючи сад і город, треба враховувати також інтереси сусідів: не допускати, щоб дерева по мірі зростання, через неправильне планування, затінювали їхній будинок. Дотримуватися таких правил особливо важливо на невеликих ділянках. При розташуванні ділянки фасадною стороною на північ або південь, сад рекомендується розміщувати в західній чи східній його частинах з таким розрахунком: щоб він із сусіднім садом становив єдиний масив. Город і плодово-ягідні чагарники в цьому випадку розміщують на іншій стороні ділянки.

zona_vidpochinku

Ідеї використання каміння в саду, відео:

Створення зони відпочинку на земельній ділянці

Декоративне оформлення ділянки передбачає створення зони або куточку відпочинку, спортивних і дитячих майданчиків, квітників, газонів і галявин, штучних водойм, альтанок, пергол, та інших. Обладнання внутрішнього дворика каміном-грилем надає йому своєрідний затишок і робить його продовженням будинку. Проектуючи місця для відпочинку, треба враховувати інтереси всіх членів родини: спортивні майданчики, для дітей – місце під пісочницю, гойдалки та інші. Поруч з гаражем бажано мати ділянку, яку можна використовувати як майстерню на відкритому повітрі.

fasad-zemelnoi_dilyanki

Проектування фасаду земельної ділянки

Особливу увагу слід приділити оформленню фасадної частини сторони ділянки; як правило, цю частину ділянки планують з різноманітних декоративних рослин.

Після розробки проекту земельної ділянки ми приступаємо до плану насаджень, розташування всіх декоративних елементів у своєму саду.

Схожі записи