
Сансев'єра або сансевієрія в народі більше відома, як «тещин язик», «вовчий хвіст» або «щучий хвіст». Сансевієрія - сукулент, входить до сімейства агавові, близька родичка драцени і юки. Це багаторічна, вічнозелена декоративна рослина з прямостоячими, твердими, видовженими (до 1м.), листками. Сансевієрія цвіте.

Листки ростуть вертикально вгору, утворюючи при цьому щільну розетку. За формою листки можуть бути широкі плоскі і довгі, овальні і товсті, широкі плоскі і округлі, а також можуть бути мечовидними, у формі олівця або ложки. Колір листя темно-зелений зі світлими вертикальними або горизонтальними смужками (залежно від виду). У природньому середовищі зустрічається в Саванах і субтропічних областях Африки, Азії та Америки.
Сансевієрія види.
Корисні властивості
Цю рослину вважають сильним виробником кисню, сансевієрія посідає одне із перших місць по очищенню повітря. Одночасно ця рослина поглинає з повітря шкідливі для здоров'я речовини і віддає очищений кисень.
Як доглядати за сансевієрією
Доглядати за сансевієрією нескладно, якщо дотримуватися нижче перелічених вимог.
Яскравість світла для сансевієрії
Яскравість світа не так важлива, вона добре переносить яскраве світло, півтінь і навіть тінь, але варто її притіняти від прямих сонячних променів у спекотну пору року(листи можуть отримати опіки). А рябо-листі види в тіні можуть втратити яскраве забарвлення. Для вирощування сансевієрії добре підходять західні та східні вікна.Температура повітря для сансевієрії
Комфортна температура повітря для нормального розвитку сансевієрії повинна бути влітку до + 25°С, а взимку - +15-+16°С. Також рослина може переносити і +11°С, але не нижче, при такій температурі розвиток і ріст у рослини зупиняється.
. . . . .
Полив та вологість повітря для сансевієрії
Поливати цю рослину потрібно м'якою водою кімнатної температури. Влітку поливають 1 раз на 7 днів, взимку - 1 раз на 14 днів. Сансевієрія не переносить перезволоженого грунту, поливати її треба після повного просихання земляного кому. При поливанні вода неповинна потрапляти у середину розетки, в іншому випадку рослина може згнити з середини.Вологість повітря для сенсевієрії неважлива, її можна не обприскувати, але потрібно витирати вологою ганчіркою пил, по мірі необхідності.

Яке добриво підходить для сенсевієрії
У період активного росту(весна - літо) рослину потрібно підживляти комплексними мінеральними добривами для кімнатних рослин, також підходить добриво для кактусів. Пропорція добрив повинна бути у двічі меншою, ніж вказана в інструкції.
Як пересаджувати сансевієру
Сансевієру потрібно пересаджувати на початку активного росту, весною, тоді коли із зливного отвору буде видно коріння, або коріння почне вилазити на зовні. Горщик для висадження сансевієрії краще обирати широкий аніж глибокий, тому що її коріння ростуть у ширину. На дні горщика обов'язково зробіть отвір для зливу зайвої води і насипте шар дренажу(керамзит).Розмноження сансевієрії
Сансевієрія розмножуєтьсявідростками, поділом куща, частинами листка.Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.
Хвороби та шкідники
На сансевієрію дуже рідко нападають шкідники. Їй можуть загрожувати павутинний кліщ, трипси.Хвороби у рослини виникають при неправильному догляді.
Листя жовтіють, стають м'якими - занадто вологий грунт, вода потрапила у середину листкової розетки.
Листя гниють і в'януть- дуже низька температура повітря.
Коричневі плями на листках- сонячні опіки, або рослині бракує світла.