|

Плющ: догляд

Плющ (Hedera) або хедера – багаторічна вічнозелена рослина, що росте ліаною, належить до сімейства аралієвих. У природному середовищі його можна зустріти у майже всіх лісах нашої планети.

Найбільше видів плюща зуєтрічаються у субтропіках Європи, Америки, Північної Африки та Азії. Плющ росте у тінистих лісах, обплітаючи своїми довгими гнучкими пагонами дерева, а також стеляться по землі. На стеблах плюща можна побачити маленькі повітряні корінці- присоски, ними він чіпляється за будь-яку опору (дерево, стіни будинку, огорожі…) і може підійматися до 12 метрів вгору.

Плющ, як кімнатна рослина, відомий давно, найпопулярніший вид Hedera helix (звичайний), у якого більше ста різновидів, що відрізняються за формою, забарвленням і величиною листка. Різновиди Hedera helix ми розглянемо з допомогою фотографій.

Листя у молодих рослин невеликі трьох- або п’яти-зубчасті, темно-зелені з більш світлими прожилками, або білими краями чи жовтуватими смужками та іншими відрізняючими ознаками, залежно від виду. Листки ростуть близько один від одного на гнучкому стеблі. Квіти зацвітають на старих пагонах (віком до 8-9 років), особливої уваги не привертають, вони дрібні, зеленуваті і зібрані у суцвіття. В кімнатних умовах плющ не цвіте.

collage_kviti_yagodi_plyusza

Корисні властивості:

Хедера є найефективнішим очищувачем повітря в будинку. Також плющ є лікарською рослиною. Листя плюща мають протизапальну, антимікробну, протигрибкову, відхаркувальну, спазмолітичну дії.

Як доглядати за плющем

За плющем легко доглядати. Ця рослина підійде навіть початківцям-квітникарям. Вирощуючи плющ у кімнаті чи на подвір’ї, потрібно пам’ятати, що плющ у природному середовищі росте у лісі в затінених місцях, він не переносить жаркого обіднього сонця і сухого теплого повітря у будинку (вибирайте кімнату прохолоднішу).

vidi_plyusza1

Яскравість світла для плюща

Плющ не любить прямих сонячних променів, але види ряболисті віддають перевагу яскравому розсіяному світлу. Взимку плющу потрібно забезпечити яскраве світло.

Температура повітря для плюща

Температура повітря для плюща – помірна або прохолодна, нічна температура не повинна бути вищою ніж +16° С, узимку температура повинна бути не нижчою ніж +10° С, при таких низьких температурах рослину поливають дуже рідко і не обприскують .

vidi_plyusza2

Полив та вологість повітря для плюща

Поливати хедеру у весняно-осінній період потрібно часто, грунт завжди повинен бути злегка вологим. Вода підходить будь-яка. Взимку полив потрібно зменшити, але не допускати пересушення земляної грудки.

Вологість повітря улітку і в опалювальний сезон, взимку, повинна бути досить високою, обприскуйте плющ 2 рази на день. Пересушене повітря для плюща сприяє появі щитівки.

Дивіться відео про фіалку кімнатну. Квіти у фіалки різнокольорові, прості, махрові, хвилясті діаметром від 2 і до 4 см.

Добриво для плюща

З початку весни до кінця літа плющ підживлюють комплексним мінеральним добривом для декоративно-листяних кімнатних рослин кожних 14 днів.

vidi_plyusza3

Грунт та пересадка плюща

Пересаджувати плющ потрібно весною кожних два роки способом перевалки у більший горщик (на 3см). Як пересаджувати рослини? При пересаджуванні важливо, щоб коренева шийка не була засипана землею, але й, щоб надто не виглядала з землі.

Розмноження хедери

Хедера розмножується дуже легко: поділом куща, живцями, відводками.

Хвороби та шкідники

Шкідники, які можуть нападати на плющ: трипси, павутинний кліщ, попелиця, щитівка.

Хвороби у хедери з’являються при неправильному догляді:

коричневі і сухі краї листя – висока температура, низька вологість – павутинний кліщ. Видаліть пошкоджені листя, перенесіть рослину в прохолодне приміщення.

Листя м’які, стебла голі – недостатньо світла. Переставте рослину на більш світліше місце, обріжте голі стебла.

Листя втрачають колір – недостатньо світла, тісний горщик.

Схожі записи