Камелія: догляд та розмноження

Камелія – це рослина, яка вражає своєю оригінальною формою квітки, її ще називають «королевою» кімнатних рослин.

Але, нажаль, камелія вважається дуже капризною рослиною в некомфортних для неї умовах, за нею важко доглядати. Але якщо створити відповідні умови, вона буде рости і цвісти щороку. Камелія надає перевагу прохолодним, із свіжим повітрям, умовам утримання. При дотриманні всіх нище перелічених рекомендацій, за камелією буде легко доглядати.

Види камелії.

collage_camellia_alba_simplex

Яскравість світла для камелії

Камелії потрібне яскраве розсіяне світло. Від прямих сонячних променів її обов’язково треба притіняти. Найбільше підходять східні і західні вікна кімнати. Під час процесу утворення бутонів, рослину ні в якому разі не можна повертати чи переносити на інше місце. Якщо ви потривожите цю примхливу рослину, вона скине всі бутони і не зацвіте.

У весняно–осінній період камелію можна виносити на відкрите повітря у тінисті місця (під дерево).

collage_kameliya_pink_perfection

Температура повітря для камелії

Для правильного розвитку камелії, температура повітря повинна бути різною протягом річного циклу рослини. У період, коли у камелії закладаються бруньки, і під час цвітіння найбільш комфортною температурою є 15-17 ° С; з настанням холодів і взимку (листопад- січень) рекомендується знизити цю температуру до 12 ° С. Варто зауважити, що із зниженням температури варто зменшити полив, але не допускати пересушення грунту. У весняно-літній період температура повітря для камелії повинна бути 20-25 ° C

collage_kameliya_dr-burnside

Полив та вологість повітря для камелії

Вода для поливу камелії повинна бути м’якою і теплою, поливати треба рясно і регулярно, не дозволяючи грунту повністю висихати і пересихати. На початку бутонізації слід зменшити полив. Камелія не переносить перелив, особливо у зимовий період. При переливанні у камелії може закиснути грунт і листя стануть коричневі, а при пересушенні грунту – листя можуть опасти.

Вологість повітря повинна бути досить високою, щодня обприскуйте камелію відстояною водою (2 рази на добу). Як збільшити вологість повітря? Під час обприскування старайтесь не попадати на квіти.

kamelyya_vidi

Добриво для камелії

З періоду активного росту і до кінця липня підживляйте камелію що 7 днів, використовуйте комплексні мінеральні добрива для квітучих рослин, а також підійде добриво для троянд (дотримуючись інструкції на упаковці). В період бутонізації підживлення припиняється. Крім того треба пам’ятати, що концентрація розчину добрив для камелії повинна бути в три рази нижчою ніж зазначено в інструкції ( 1 грам на літр води).

Пересадка і грунт для камелії

Молоді камелії пересаджують кожного року, а ті рослини, що цвітуть кожного року, варто пересаджувати один раз в 2 роки, способом перевалки. Найкращий час для пересаджування камелії – весна. Для камелій підходить кислий грунт (рН 4,5-5). До складу грунту повинні входити: дернова, торф’яна, листова земля з додаванням піску (1:2:2:1). Ті камелії, які ростуть у великих горщиках, пересаджують рідко, але щорічно необхідно замінювати верхній шар землі та не забувати про підживлення. При пересаджуванні не забудьте про зливний отвір і дренаж.

Обрізка камелії

Весною верхні пагони камелії прищипують, щоб крона у рослини була пишною.

collage_rozmnozhennya_kamelii

Розмноження камелії

Камелія розмножується насінням, живцями, повітряними відводками та щепленням.

Декоративні камелії частіше розмножують верхівковими живцями: 6-8 см завдовжки при температурі не менше + 20-+24 ° C в січні або в липні. Живці вкорінюються протягом 50-60 днів (особливо літні). Догляд за живцями полягає в поливі і обприскуванні. Укорінені живці висаджують в невеликі (7 см у діаметрі) горщики. Грунт для розмноження використовуйте той самий, що і для пересадки.

На третій рік молоді рослини перевалюють в 11 – 14-сантиметрові горщики. Земляна суміш складається з дернової, торф’яної, листової та вересової землі з додаванням піску (2:2:2:2:1).

collage_rozmnozhennya_kamelii_szeplennyam

Шкідники та хвороби

Шкідники, які можуть нападати на камелію це – павутинний кліщ і щитівка.

Хвороби у камелії виникають при неправильному догляді.

Основними причинами неправильного догляду є: низька вологість, висока температура повітря, грунт, який не підходить рослині.

Якщо камелія скидає листя – пересушення грунту; листя стають коричневі, а бутони опадають – надмірний полив, що спричинив закисання грунту; на листі з’являються коричневі плями – опік сонячними променями.

Схожі записи