Каланхоє: догляд та види

Каланхоє – багаторічна рослина, яка одночасно виконує 2 функції: декоративну і лікарську. Цю рослину можна легко виростити в кімнатних умовах, вона непримхлива і не потребує ніяких специфічних умов для вирощування.

У природному середовищі каланхое можна зустріти у Південній Африці на островах Мадагаскару та Азії. Каланхое відноситься до сімейства груболисті.

Цвіте каланхое один раз в рік, однак відомі методи створення додаткового періоду цвітіння за допомогою штучного світла. Цвітіння починається вкінці зими і закінчується з настанням весни. Якщо навіть до кінця лютого рослина не зацвіла, можливо, ваш вид каланхоє розцвіте в березні.

collage_vidi_kalanhoe21

Корисні властивості каланхоє:

  • Широкого використовують каланхоє в косметології. Зволожуючі властивості каланхоє застосовують для виготовлення кремів для обличчя та тіла, тоніки, лосьйони, маски.
  • Сік каланхоє використовують і в медицині: він є дуже хорошим антисептиком. Шкірні захворювання виліковують за допомогою соку каланхоє. Якщо у людини є мозолі або гнійні рани, то їх змащують соком каланхоє. Листя каланхоє жували при перших ознаках застуди.
  • Також в цій рослині є багато вітамінів і мінеральних речовин, які позитивно впливають на організм людини і на шкіру.
  • Листя цієї рослини використовували в їжу. Каланхоє є дуже популярною рослиною на своїй батьківщині.
  • Каланхоє поглинає шкідливі випромінювання, які виділяють електроприлади, тому цю квітку ставлять біля комп’ютерів та екранів телевізора.
kalanchoe_manginii

Існує два основних види каланхоє, що гарно цвітуть: каланхоє blossfeldiana і гібриди каланхое malginii.

Найпопулярнішим серед кімнатних каланхоє – каланхоє блосфельда, яка гарно цвіте, інші види розглянемо за допомогою фото.

kalanchoe_blossfeldiana

Каланхоє блосфельда одна із найпопулярніших квітучих каланхой.

Каланхоє блосфельда – це багаторічна рослина, з грубим листям зеленого кольору (форма листка яйцеподібна), квіти маленькі (до 1см в діаметрі), можуть бути різного кольору: рожеві, жовті, оранжеві і червоні, зібрані у великі суцвіття, що нагадують парасольку. Батьківщиною каланхое блосфельда є острів Мадагаскар.

Цей вид каланхое дуже добре підходить для лікарських кабінетів, дитячих кімнат, де красиві і яскраві квітки зможуть покращити настрій.

collage_vidi_kalanhoe

Як доглядати за каланхоє

Доглядати за каланхоє неважко, адже це невибаглива рослина, яку з легкістю можна вирощувати в домашніх умовах. При правильному догляді каланхоє зацвіте яскравими квітками, що складуться у пишне суцвіття.

collaget_vidi_kalanhoe_2

Яскравість світла для каланхоє

Каланхоє буде себе добре почувати в добре освітлених приміщеннях, воно досить легко переносить низьку вологість повітря. Цвітіння каланхоє блосфельда триває близько двох-трьох тижнів. Всі відцвілі квіти потрібно видалити, а рослину поставити на місяць в прохолодне приміщення і зменшити полив. Через 30 днів квітку потрібно пересадити і знову поставити в яскраве місце, полив збільшити. З весни до осені квітку потрібно поливати і не допускати пересушення земляного кому, в цей період переставте рослину на східне або на Західне вікно, а взимку переставте на південне вікно і зменшіть полив. Ознакою надмірного світла є почервонілі листя.

kalanchoe_tomentosa

Температура повітря для каланхоє

Для каланхоє підходить помірна температура +18 – +20° С, але не допускайте зниження температури повітря до + 10° С взимку, при таких низьких температурах рослина може замерзнути і загинути.

Полив і вологість повітря для каланхоє

Навесні і влітку поливати рослину можна прохолодною (кімнатної температури) відстояною водою. Поливайте так, щоб вода не потрапила на листки і стебла, при попаданні води на рослину може початися загнивання, або з’явиться борошниста роса. Поливати слід помірно, так щоб земляна грудка була достатньо вологою, але не мокрою, витікати вода не повинна. Краще налийте воду у піддон, через 20 хвилин вилийте зайву воду.

kalanhoe_zapas_vodi

Важливо: Каланхоє має в своїх листках невеликий запас рідини (2-3 дні без води вона витримає), а при переливанні одразу ж з’являються різні хвороби і можливе гниття – рослину буде дуже важко врятувати.

Восени і взимку каланхоє потрібно поливати в два рази менше, ніж у весно-літній період після повного висихання земляної грудки. Після поливу в жодному разі не залишайте у піддоні воду. Рослина погано переносить холод, і від найменших крапель рослина може почати гнити.

Каланхоє має водоносну структуру, його тканини рівномірно розподіляють вологу по всій рослині і це сприяє накопиченню вологи. Стебла і листя рослини покриває водонепроникна плівка, яка не дозволяє волозі випаровуватися. Завдяки цій плівці вся волога знаходиться всередині рослини. Ця особливість допомагає каланхоє виживати в жаркому кліматі. Тому рослину не потрібно обприскувати.

Дивіться відео про фіалку кімнатну. Квіти у фіалки різнокольорові, прості, махрові, хвилясті діаметром від 2 і до 4 см.

Добриво для каланхоє

Каланхое не любить різні добрива. Для підживлення каланхоє підійде добриво для кактусів. Взимку підживляти грунт ні в якому разі не можна. Найкращий час для підживлення – кінець весни або середина літа. Добрива потрібно розбавляти вдвічі ніж вказано в інструкції.

Пересадка каланхоє

Коли рослина цвіте, її пересаджувати не можна, найкращим періодом для пересаджування каланхоє є період після цвітіння. Цю красиву квітку потрібно пересаджувати щороку весною. Грунт для каланхоє повинен складатися в рівних пропорціях з листової, торф’яної землі, з додаванням піску і березового вугілля. Каланхоє пересаджуєм способом перевалки у більший (на 3 см) горщик.

rozmnozhennya_kalanhoe

Розмноження каланхоє

Кімнатні каланхоє розмножується живцями, листям, дітками або насінням. Дуже цікаво відбувається процес саморозмноження, коли опале листя самостійно укорінюється, а корінці закріплюються в грунті.

Шкідники та хвороби

Якщо в будинку занадто сухе повітря, на каланхоє може напасти попелиця або щитівка.

Якщо догляд за каланхоє правильний, воно не буде хворіти. Неправильний догляд, а саме недотримання режиму поливу, може стати причиною різних хворіб.

Труднощі при вирощуванні каланхоє

Каланхоє не хоче рости – неправильний грунт, відсутність поживних речовин або є хвороби.

Каланхоє не цвіте – зменшіть підживлення. Підживлення слід припиняти поступово: кожен раз зменшуйте кількість добрив, довівши її до нуля.

У каланхоє жовтіє листя – верхні листки жовтіють, а нижні опадають – причиною є відсутність належної кількості сонячного світла. Якщо листя жовтіють рівномірно по всьому стеблу – велика кількість прямих сонячних променів.

Схожі записи