Глоксинія: догляд пересадка і розмноження

Глоксинія (Gloxinia) або синнінгія – багаторічна бульбова рослина, її великі велюрові листки тримаються на малих стеблах, цвіте дзвоноподібними квітами різного кольору, належить ця квітка до сімейства геснерієвих. У природному середовищі оксамитовий дзвоник можна зустріти в Бразилії. Саме з Бразилії, ще на початку ХІХ століття, ця квітка потрапила у Європу завдяки австралійському ботаніку Петру Глоксинію, яку назвали глоксинією. На основі цієї квітки селекціонери вивели цілий рід глоксиній.

У природному середовищі існує кілька видів глоксиній, на основі яких і були створені гібриди, що пристосовані до кімнатних умов. Найпоширеніші види кімнатної глоксинії отримані в результаті схрещування глоксинії королівської з глоксинією красивою.

collage_gloksiniya_vidi0
    Гібридні сорти глоксинії вчені розділили на 4 групи по висоті:
  1. високі – висота яких більше 25см;
  2. середні – висота яких до 25см;
  3. низькі – висотою до 12 см;
  4. карликові – висотою до 5 см.
bulbi_gloksinii

Догляд за бульбою глоксинії у період спокою

Перед початком періоду спокою у глоксинії починає відмирати листя, стебла , відмирають і коріння. У цей момент важливо правильно доглядати квітку, щоб на наступний рік глоксинія так само красиво цвіла.

Коли починається відмирання верхньої частини рослини, потрібно зменшити полив і підживлення. Коли верхня частина повністю засохне, її треба зрізати, залишивши невелику частину над поверхнею землі (до 3 см). З цього моменту припиняється полив і підживлення. Горщик з бульбами треба перенести в прохолодне приміщення (+12° C). Поливати (злегка змочувати грунт) бульбу потрібно 1 раз на 30 днів (щоб бульба не висохла).

У січні можна пересадити бульби глоксинії в новий поживний грунт.

Після появи паростків вазон ставиться на постійне місце, збільшується полив і можна починати підживлення.

collage_gloksiniya_vidi1

Як доглядати за глоксинією

Глоксинія – сезонна рослина, вона випускає свої листки весною, цвіте протягом літа, а на зиму завмирає і скидає листя. Доглядати за глоксинією неважко, якщо дотримуватися нижче перелічених умов догляду.

Яскравість світла для глоксинії

Глоксинія – світлолюбна рослина, найкраще підходить яскраве розсіяне сонячне світло, або півтінь, але при такому освітлені глоксинія втратить свій декоративний вигляд і буде тягтися до світла. Якщо рослині замало світла, листя піднімуться догори, а квітконіжки тягнутимуться до світла. Також глоксинія болісно реагує на надлишок освітлення, особливо у літні місяці: листки опускаються і жовтіють, квітконіжки стають дуже короткими, а тривалість цвітіння зменшується.

collage_gloksiniya_vidi2

Температура повітря для глоксинії

Температура повітря для глоксинії повинна бути помірною (+18° C вночі-+22 ° C в день), але не нижче 16 ° C взимку. Листки у глоксинії дуже чутливі до різких перепадів температури повітря та до перетягів. Якщо листя піднімаються догори – це ознака високої температури, а якщо ж опускаються – глоксинії холодно або її потрібно полити.

Полив та вологість повітря для глоксинії

Вода для поливу глоксинії повинна бути м’якою і досить теплою (на 2 ° більше ніж кімнатна температура). При поливанні старайтесь, щоб вода не потрапляла на листки, стебла і квіти. Поливати рослину у період активного росту потрібно рясно, між поливами земляна грудка повинна бути злегка вологою (пересушування грунту не допускати). Надмірний полив є основною причиною гниття бульби глоксинії.

До вологості повітря глоксинія невибаглива, їй підійде кімнатна вологість. Якщо у вас в кімнаті дуже сухо, то вологість потрібно збільшити. Обприскуйте не рослину, а довкола неї. Як збільшити вологість?

collage_gloksiniya_vidi3

Дивіться відео про фіалку кімнатну. Квіти у фіалки різнокольорові, прості, махрові, хвилясті діаметром від 2 і до 4 см.

Добриво для глоксинії

Підживляти глоксинію потрібно починати з весни 1 раз на 7 днів, коли почнеться ріст молодих листків – комплексними мінеральними і органічними добривами для квітучих рослин. Мінеральні і органічні добрива чергують. Мінеральні добрива можна купити у квіткових магазинах, а органічні можна приготувати власноруч, це може бути компостний чай або настій курячого посліду (1:10). Під час спокою глоксинію не підживляють.

collage_gloksiniya_vidi5

Грунт та пересадка глоксинії

Для глоксинії ідеально підійде грунт, який використовується для фіалок. До складу грунту повинні входити дернова і листкова земля, перегній і пісок (1:2:1:1), а також можна купити грунтосуміш для фіалок. Пересаджувати глоксинію потрібно щовесни (міняти старий грунт на новий). Горщик найкраще брати невисокий, але широкий, у глоксинії коріння ростуть в ширину. Дуже важливо зробити дренаж.

collage_rozmnozhennya_gloksinii

Розмноження глоксинії

Глоксинія розмножується влітку листям і насінням ранньою весною.

Хвороби глоксинії

Глоксинію часто вражають грибки: сіра гниль, борошниста роса, чорна ніжкаКраї листя коричневі – тепле і сухе повітря.

Гниття бульби – надмірний полив. Бульбу потрібно викопати, обрізати гнилі частини, присипати їх попелом, залишити на 2 дні і посадити у новий стерильний грунт.

Молоде листя скручується – надлишок азотних добрив, або перетяг.

Рослина не цвіте – надлишок добрив.

Листя жовтіють і опадають – вазон стоїть на сонці, висока кислотність грунту, перелив.

Коричневі плями на листі- сонячні опіки.

Схожі записи