Гемантус: догляд

Гемантус – цибулинна рослина з товстими шкірястими, видовженими листками, належить до сімейства амарилісових. Під час цвітіння гемантус випускає міцну квітконіжку, на якій розпускаються незвичайні квіти. Суцвіття гемантуса – схоже на велику кульбабу кулястої форми, квітка досягає до 20 см в діаметрі, що складається з багатьох дрібних червоних, білих або оранжевих квіточок з довгими тичинками. Часто суцвіття оточують кілька великих приквіток того ж кольору. Квітка гемантуса має своєрідний запах.

gemantus_v_prirodi

У природньому середовищі квіти гемантуса ростуть на схилах гір і в тропічних лісах Південної Африки.

Види гемантуса

Гемантуси які пристосовані до вирощування у кімнатних умовах: Гемантус kathrianae, Гемантус albiflos.Гемантус kathrianae – рослина з цибулиною розміром 6-8 см, стебло висотою до 15 см, у верхній частині якого розташовані 5 листків довжиною до 30 см. Щорічно в липні-серпні з’являються червоні суцвіття.

Гемантус albiflos – цей вид має цибулину з грубими лусочками, грубі листки з’являються одночасно з квітконіжкою. В кінці літа, на квітконосі(до 20см) з’являється щільне кругле суцвіття, квітки білі, дрібні, з білими тичинками на кінці в яких жовті запильники, оточені зеленувато-білими приквітками.

gemantus_vazon

Догляд за гемантусом

Гемантус вважається невибагливою рослиною і не вимагає особливих умов вирощування.

Яскравість світла та температура повітря для гемантуса

Гемантус потребує яскравого освітлення, але боїться прямих сонячних променів. Гемантусу потрібна звичайна кімнатна температура повітря(+18-+20°С), але не нижче +10°С.

haemanthus-katherinae

Полив та вологість повітря для гемантуса

У період активного росту гемантус треба поливати часто (березень-вересень), але не переливати, зайву воду з тарілочки вилити. Перед наступним поливом верхній шар земляної грудки у гемантуса повинен підсохнути. Гемантусу підходить середня вологість повітря, обприскувати рослину непотрібно, час від часу листки варто протирати вологою ганчіркою від пилу. У зимку для вічнозелених видів гемантуса полив зменшують.

Добриво для гемантуса

Підживляти гемантус потрібно в період активного росту 1 раз на 16 днів комплексним мінеральним добривом для квіткових рослин.

haemanthus-albiflos

Пересадка гемантуса

Пересаджувати гемантус потрібно весною раз в 4-5 років. Пересаджують гемантус у широкий горщик на дно кладуть дренаж. При висадженні цибулини гемантуса у грунт, потрібно пам’ятати, що цибулину заглиблюють на половину або 2/3 висоти. До складу грунту має входити дернова, листова земля, з додаванням торфу і грубозернистого піску(2:2:1:1).

Дивіться відео про фіалку кімнатну. Квіти у фіалки різнокольорові, прості, махрові, хвилясті діаметром від 2 і до 4 см.

Період спокою у гемантуса

У деяких видів гемантуса чітко виражений період спокою(засихають всі листки) і триває він з жовтня до лютого. На початку періоду спокою(вересень) потрібно зменшити полив, листя гемантуса починають засихати з часом їх видаляють. У цей період цибулини тримають при температурі 12-15 градусів в ледь вологому грунті і темному місці. А в лютому горщик з цибулиною переносять на світліше і тепліше місце, пересаджують у свіжий грут, або верхній шар замінюють на новий і збільшують полив.

nasinnya_gemantusa

Розмноження гематнуса

Найчастіше гемантус розмножують цибулинними-дітками, які відокремлюють при пересадці, а також насінням. Гемантус albiflos можна розмножувати також частиною листка. Рослини, вирощені з діток-цибулинок і листових живців, зацвітуть через 3-4 роки, а з насіння – через 5-6 років.

Хвороби та шкідники

На гемантус шкідники нападають дуже рідко. Хвороби з’являються при неправильному догляді, особливо при переливанні рослини.

Схожі записи