Драцена: догляд та розмноження

Драцена – кімнатна рослина, що складається з розетки листя на прямих стеблах, які з віком перетворюються на стовбур. У природному середовищі її можна зустріти в Африці. В залежності від віку, може досягати кількох метрів у висоту. Драцена стала популярною через свій екзотичний вигляд. Ідеально вписується в інтер’єри квартир, будинків, офісів і що найголовніше володіє ще масою позитивних якостей.

collage_dracena3

Як доглядати за драценою

Драцена – не примхлива рослина, за якою легко доглядати.

Яскравість світла

Драцена любить яскраве розсіяне світло, її слід ставити на східних або західних підвіконнях вашого будинку. Драцени з темно-зеленим листям вимагають менше світла, ніж рябі. При недостатньому освітленні листя втрачає свій природний колір.
collage_dracena1

Вологість повітря

Драцени полюбляють вологе повітря, але є й стійкі до сухого повітря види – це драцена Годсефа і Дракон, – для інших видів потрібні часті обприскування. При обприскуванні необхідно слідкувати щоб вода не потрапляла у середину розетки, що може спричинити загнивання рослини у точці росту.

Як поливати драцену

Драцена – любить вологу, її потрібно рясно поливати. Як тільки поверхневий шар ґрунту пересох на глибину приблизно 2-3 см, рослину необхідно полити. Воду для поливання драцени використовуйте відстояну або профільтровану.

Влітку, у спекотний період, драцену поливають один раз на 2 дні. Якщо листя в’януть(опускаються донизу), варто збільшити частоту поливу.

Взимку драцена перебуває у періоді спокою, полив варто обмежити до одного разу на тиждень. Якщо драцена розташована поруч з приладами центрального опалення, інтенсивність поливу збільшують. При перезволоженні ґрунту можливе загнивання кореневої системи.

collage_dracena2

Підживлення драцени

Драцену необхідно підживляти тільки в період росту(березень-поч. вересня). Підживляють комплексними добривами для листяних рослин один раз на 14 днів.

collage_dracena-rozmnozhennya

Розмноження драцени

Драцену можна розмножувати трьома способами:

  1. Насінням – можна розмножувати тільки зелені форми драцени, для рябих драцен використовують вегетативне розмноження (насіння драцени сходить через 2 місяці).
  2. Частинами стебел.
  3. Живцями від верхньої частини. Через три місяці, живці дадуть коріння.

Найкращий час для розмноження – весна (період активного росту після періоду спокою).

Як пересаджувати драцену

Драцена має потужну кореневу систему, якій стає тісно в горщику. При пересаджуванні намагайтеся не пошкодити коріння. Ґрунт для пересаджування вибирайте для пальм. У новому горщику зробіть дренажний отвір, на дно покладіть трохи дренажу(керамзит). Якщо ґрунт ще не вичерпав свої поживні речовини, то можна зробити перевалку рослини в ємність більшого діаметру. Після пересадки (перевалки) обов’язково полийте рослину і поставте у затінене місце, щоб вона прийнялась.

obrizannya_draceni1

Обрізка драцени

Обрізка стовбура драцени стимулює розвиток бічних бруньок, тому цю процедуру слід робити весною(відрізати потрібно стерильним, гострим ножем). Після обрізки починається процес розгалуження і рослина стає пишною. Обрізані частини драцени можна використати для розмноження. Для обрізки вибирають рослини висотою не менше 30 сантиметрів. Місце зрізу має бути на 5 сантиметрів нижче останніх листків на рослині з оголеним стеблом. Якщо все стебло покрите листям, то обрізайте виходячи з естетичних міркувань.

Хвороби та шкідники

Хоч ця рослина і не вибаглива у догляді, але існують шкідники, які їй загрожують. Це такі як: щитівка, павутинний кліщ та трипси.

Схожі записи