Антуріум. Догляд та розмноження

Антуріум (Anthurium) – багаторічна декоративно-листяна кімнатна рослина, з гарними квітами, яка досягає у висоту до 70 см, відноситься до сімейства ароїдні. У природньому середовищі його можна зустріти в тропічних лісах Центральної і Південної Америки. У природному середовищі налічується більше 500 видів антуріума.

Найбільш популярні види антуріума, що цвітуть – антуріум Андре і антуріум Шерцера, суцвіття яких складається з качана і яскравого покривала.

Суцвіття антуріума ще називають «квітами-фламінго».

anturium_flamingo

Увага! Всі частини антуріума отруйні. При попаданні всередину сік антуріума викликає харчові розлади, а при попаданні на шкіру викликає подразнення.

Кімнатні види антуріума

collage_vidi_anturiuma
    В кімнатних умовах вирощують в основному гібридні види антуріума, які пристосовані до кімнатних умов.
  • Антуріум Андре. Цей вид цвіте майже цілий рік. Квітки розташовані на довгих квітконіжках, темно-бордового, червоного, рожевого, білого кольорів. Покривало серцеподібне. Коли квітка відцвітає, покривало набуває зеленого кольору і стає непомітним серед іншого листя.
  • collage_vidi_anturiuma_2
  • Антуріум Шерцера. Цей вид антуріума відрізняється більш округлою формою покривала. Цвіте рясно. Квіти розташовані на довгих квітконіжках, а їх покривала можуть бути червоними, помаранчевими, з білими плямами.
  • crystalinum_anthurium
  • Антуріум Кришталевий. Цей вид антуріума вирощують через декоративні листя, як декоративно листяну рослину. У нього великі серцеподібні листки з яскравими світлими прожилками, що нагадують візерунки на виробах з кришталю.

Як доглядати за антуріумом

Якщо за антуріумом правильно доглядати він буде цвісти майже цілий рік, і доповнить ваш інтер’єр яскравими фарби в довгі осінні і зимові місяці.

Яскравість світла для антуріума

Антуріуму потрібне яскраве, розсіяне світло, але без прямих сонячних променів. Якщо антуріуму бракує світла, його цвітіння погіршується, а листя деформуються. Антуріуми з декоративним листям менш чутливі до освітлення.

collage_anturium_bilorozhevii_rozhevii

Температура повітря для антуріума

Рослина теплолюбна, в період активного росту температура повинна бути 20 градусів С і вище. В зимовий період температура не повинна бути меншою ніж + 16 градусів С.

Антуріум кришталевий добре росте при температурі вище + 22 градуів С.

Як поливати антуріум

Антуріум любить підвищену вологість. Поливати рослину потрібно м’якою, відстояною водою кімнатної температури. Всю воду, яка витекла у тарілочку після поливу, залишаємо на 30 хв після чого виливаємо, щоб запобігти загниванню коріння. Взимку полив потрібно зменшити, але висихання грунту не допускати.

collage_anturium_fioletovii_i_chornii

Вологість повітря

Вологість повітря для антуріума має бути дуже високою, не нижче 60 – 80 %. Як збільшити вологість повітря. По вологості антуріум можна порівняти з азалією.

Для підтримки високої вологості повітря навесні і влітку обприскуйте антуріум 2-3 рази на день (восени і взимку обприскуйте рідко) найдрібнішим розпилювачем, до вечора листя антуріума повинні обсохнути. При обприскуванні прикривайте бутони і квіти, щоб на них не було плям. Повітряні корені антуріума, які покривають стовбур рослини, потребують обприскування. Для створення високої вологості повітря їх можна акуратно прикопувати в грунт або обмотувати сфагнумом.

collage_anturium_bilii_rozhevii

Добриво для антуріума

Для нормального росту і рясного цвітіння антуріуму потрібно багато поживних речовин. З березня по вересень рекомендуються з кожним поливом вносити комплексне мінеральне добриво для квітучих рослин. Концентрацію розчину добрива слід робити в 2-а рази слабшою ніж пише в інструкції. Взимку підживлення скорочують до мінімуму – 1 раз на 30 днів.

Пересадка антуріума

Пересаджують антуріум весною ( раз на 2 роки), коли земля повністю проросте корінням. Антуріум має численні, соковиті, дуже крихкі коріння. Для їх повноцінного, здорового розвитку необхідний легкий, дихаючий, повітропроникний субстрат. Антуріуму не підходить важкий грунт. Грунт для антуріума повинен добре тримати рослину, зберігати вологу, поживні речовини, легко просихати і пропускати воду. Суміш грунту повинна складатись з торф’яної, дернової землі, сфагнуму, піску (4: 2: 1: 1), або з торф’яної, листової землі і піску (1: 1: 0,5). Пересаджуємо способом перевалки.

У субстрат додаються шматочки кори листяних порід дерев, деревне вугілля, бита цегла. Горщик має бути широким, з хорошим дренажем.

Невеликий горщик буде стимулювати цвітіння антуріума, горщик трохи ширший – всю силу, рослина буде віддавати для формування «діток».

Антуріуму з великим декоративним листям може знадобитися опора для підтримки важких стебел.

rozmnozhennya

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Розмноження антуріума

Розмножувати антуріум можна такими способами: діленням куща, живцями та насінням.

povitryani_koreni_anturiuma

Також розмножують частинами стебла з корінням антуріума, які відрізають і садять в окремі горщики з торфом. Незабаром з них з’являться молоді листки.

hvorobi_anturiuma

Шкідники та хвороби

Шкідники які загрожують антуріуму: попелиця, щитівка, павутинний кліщ.

    При неправильному догляді у рослини можуть з’явитися хвороби
  • На листках темні плями – дуже низька температура.
  • Листя антуріума жовтіють і сохнуть. Якщо листя жовтіє по краях взимку, причиною є брак світла. Або рослина стоїть під прямими сонячними променями і отримала опік.
  • Кінчики листя почорніли – неправильно підібраний грунт, що містить надлишок солей кальцію. Пересадіть рослину.
  • Не цвіте – ви пересадили рослину у надто великий горщик.

Схожі записи