Абутилон (кімнатний клен): догляд

Кімнатний клен (Абутилон) – одна із небагатьох рослин, яка часто і рясно цвіте гарними дзвоноподібними квітами, при правильному догляді він може цвісти цілий рік.

Абутилон (Abutilon) – вічнозелена кущиста рослина з кленоподібними листками зеленого кольору, квіти дзвоноподібні різного кольору (рожеві, червоні, жовті, білі і, найпопулярніші, оранжеві) в залежності від виду, належить ця рослина до сімейства мальвових. У природному середовищі абутилон зустрічається в тропіках і субтропіках Австралії, Азії.

abutilon_darwinii

    Види абутилона:

    Хоча рід Абутилон включає більше 150 рослин, для декоративного квітництва використовується всього кілька видів.

  • Абутилон смугастий або абутилон строкатий (Abutilon pictum, Abutilon striatum) – це один з наочних прикладів, коли хвороба зробила добру справу. Адже жовті штрихи на листі цієї рослини і яскравий орнамент на квітах викликаний вірусом. З цієї причини при розмноженні насінням неможливо зберегти декоративного ефекту, яким відрізняється ця рослина, розмножують її тільки живцями.
  • Абутилон мегапотамський (Abutilon megapotamicum) – має гнучкі пагони і зелені оксамитові листки. Квітки двоколірні, декоративні, нагадують ліхтарики – чашечка червона, а пелюстки жовтого кольору. Рослина родом з Бразилії.
  • Абутилон гібридний (Abutilon hybridum) – дуже приваблива рослина, отримана шляхом схрещування декількох природних видів. Є різновиди з різноманітними кольорами пелюсток – помаранчеві, жовті, червоні, рожеві, білі. Форма квіток нагадує дзвіночок, іноді пелюстки прикрашені контрастними жилками – темними або світлими. Листя теж бувають всіх відтінків зеленого і різноманітних форм – не тільки нагадують кленовий лист, а й овальні або серцеподібні.
  • abutilon_megapotamicum
  • Абутилон Селло (Abutilon sellovianum) – один з найпоширеніших видів кімнатного клена. Дзвонові квітки оранжевого кольору, на пелюстках – сітчастий візерунок. Швидко зростає і в короткі терміни може досягти двометрової висоти.
  • Абутилон Дарвіна (Abutilon darwinii) – один з видів, який використовувався при створенні абутилона гібридного. Відрізняється великими квітками і оксамитовим темно-зеленим листям.
  • Абутилон сунтенсе (Abutilon suntense) – дуже високий вид (1,5-4 м) з великими бузковими квітками, які досягають до 10 см в діаметрі. Більше підходить для вирощування в умовах зимового саду, ніж у квартирі – через свої розміри.
  • Абутилон виноградолистний (Abutilon vitifolium) – виростає до 1,5 у висоту і приблизно стільки ж у ширину, квітки лавандового кольору.
abutilon_pictum

Як доглядати за кімнатним кленом

Абутилон, любителів кімнатних рослин, приваблює своєю невибагливістю. За ним легко доглядати, не потрібно створювати якихось спеціальних умов для вирощування. Цвісти він буде при будь-якому розумному догляді, а при правильному догляді розмір квітки буде більшим, період цвітіння тривалішим.

Яскравість світла для кімнатного клена

Абутилон – світлолюбна рослина, може переносити прямі сонячні промені (кілька годин) протягом дня. Найкращим місцем для вирощування кімнатного клена буде Пд.Зх. та Пд.Сх. підвіконня вашого будинку. Але у літні обідні години абутилон краще притіняти, щоб уникнути сонячних опіків.

Дивіться відео про фіалку кімнатну. Квіти у фіалки різнокольорові, прості, махрові, хвилясті діаметром від 2 і до 4 см.

Температура повітря для абутилона

Спеціальної температури для абутилона створювати не потрібно, рослині потрібна стандартна кімнатна температура (+18 -+20° С). Взимку температура повітря неповинна бути нижчою +10 ° С.

abutilon_victorian_lady

Полив та вологість повітря для абутилона

У весняно-осінній період абутилон потрібно поливати рясно, щоб земляна грудка була весь час злегка волога. Взимку полив потрібно зменшити, якщо температура повітря +10° С. Вологість повітря для кімнатного клена повинна бути середньою, обприскуйте клен один раз на добу.

abutilon_suntense

Пересадка та грунт для кімнатного клена

Абутилон швидко росте, тому його потрібно щороку пересаджувати у поживний грунт і більший горшик. Горщик для абутилона не повинен бути надто великим, тому що рясне цвітіння абутилона може бути тільки тоді, коли коріння обплітають всю земляну грудку. Грунт підійде для квіткових рослин.

abutilon_sellovianum

Обрізка абутилона

На початку літа абутилон сильно обрізають – приблизно наполовину скорочуючи пагони і стовбур. Якщо обрізку не робити, то за один сезон абутилон може вирости до 1,5 метра у висоту. Після обрізки абутилон потрібно рясно поливати і почати підживляти.

Добриво для абутилона

Підживляти абутилон потрібно в період бутонізації і активного росту нових пагонів. Використовуйте комплексне мінеральне добриво для квітучих рослин (1 раз на 10 днів).

abutilon_vitifolium

Розмноження абутилона

Абутилон розмножується насінням і живцями.

Шкідники та хвороби

На абутилон можуть напасти білокрилка, попелиця і щитівка.

Схожі записи